3 urodziny Term Maltańskich w olimpijskim stylu

18 października, z okazji 3 urodzin Term Maltańskich, odbędzie się największa impreza pływacka w Poznaniu.  W zawodach weźmie udział aż 10 reprezentantów Polski, w tym 5 olimpijczyków. Gwiazdą będzie multimedalista Paweł Korzeniowski.

Z okazji 3 urodzin największego Aquaparku w Polsce szykuje się wielkie pływackie święto. 18 października w zawodach wezmą udział najlepsi polscy zawodnicy. W 12 wyścigach weźmie udział aż 10 zawodników reprezentujących Polskę na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Berlinie. W rywalizacji kobiet staną m.in. rekordzistki Polski Alicja Tchórz, Anna Dowgiert i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Ciekawie zapowiada się również rywalizacja u mężczyzn. Faworytem poznańskiej publiczności będzie zawodnik Warty Poznań Kacper Majchrzak, który zajął 13 miejsce na Mistrzostwach Europy. Główną gwiazdą będzie Paweł Korzeniowski, który w Berlinie powiększył swoją bogatą kolekcję medali o brąz. Początek zawodów o godzinie 14:00.

3 urodziny Term Maltańskich będziemy świętować cały dzień. O godzinie 9:00 odbędą się zawody dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Interesującym wydarzeniem będzie sztafeta rodzinna, w której ramię w ramię staną rodzice z dziećmi. Do sportowej rywalizacji przystąpią również znane poznańskie osobistości, biznesmeni i politycy, wśród których nie zabraknie Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego. Będzie to doskonała okazja sprawdzić sportową formę VIP-ów w wyścigu pływackim .

Zawodom będą towarzyszyć również dodatkowe atrakcje. Pomiędzy wyścigami będzie można podziwiać pokazy pływania synchronicznego i skoków do wody. Na basenie zostanie zaprezentowany Aqua Aerobik a w holu sportowym będzie można obejrzeć wystawę prac znanego poznańskiego rzeźbiarza i malarza Antoniego Walerycha.

Zapraszamy do udziału w tej prestiżowej imprezie pływackiej. Wstęp na trybuny baseny sportowego jest wolny. Przeżyj z nami prawdziwe sportowe emocje w 3 urodziny Term Maltańskich.