Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu

Ponad 800 studentów z 77 uczelni stanie do rywalizacji o medale w Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu. Gospodarzem imprezy, drugi raz z rzędu będą Termy Maltańskie. Dwudniowa impreza odbędzie się 28 i 29 marca.

Akademickie Mistrzostwa Polski są największą imprezą pływacką w Polsce pod względem liczby startujących. Na basenach sportowych Term Maltańskich do rywalizacji przystąpi 855 zawodników reprezentujących 77 uczelni. Przez 2 dni pływacy będą rywalizować o medale w 20 konkurencjach. Najbardziej efektownie zapowiadają się sztafety 4×50 m stylem dowolnym i 4x50m stylem zmiennym.

Akademickie Mistrzostwa Polski odbędą się po raz 32. Drugi raz z rzędu gospodarzem zawodów będą Termy Maltańskie. Akademickie Związki Sportowe doceniły doskonałą infrastrukturę basenów sportowych i postanowiły ponownie zorganizować zawody w Poznaniu.

Akademickie Mistrzostwa Polski rozpoczną się w sobotę 28 marca o godzinie 9:00. Eliminacje potrwają do godziny 13:30, a o 16:00 rozpoczną się finały w poszczególnych konkurencjach. W niedzielę 29 marca zawody startują o godzinie 9:00. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 19:00.

Zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania zawodników. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny.