Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu trzeci raz z rzędu w Poznaniu

Prawie 1000 studentów z 70 uczelni stanie do rywalizacji o medale w Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu. Gospodarzem imprezy, trzeci raz z rzędu będą Termy Maltańskie. Impreza będzie miała miejsce w najbliższy weekend 9 i 10 kwietnia.

Akademickie Mistrzostwa Polski są największą imprezą pływacką w Polsce pod względem liczby startujących. Na basenach sportowych Term Maltańskich do rywalizacji przystąpi prawie 1000 zawodników reprezentujących 70 uczelni. Przez 2 dni pływacy będą rywalizować o medale w 20 konkurencjach.

Akademickie Mistrzostwa Polski trzeci raz z rzędu odbędą się w Termach Maltańskich. Impreza z roku na rok ma coraz większą liczbę startujących, a baseny sportowe w Poznaniu są jedynym miejscem w Polsce gdzie można przeprowadzić tak duże zawody. To ogromne wyróżnienie dla Kompleksu oraz dla Poznania.

Akademickie Mistrzostwa Polski rozpoczną się w sobotę 9 kwietnia o godzinie 9:00. Eliminacje potrwają do godziny 11:00, a o 15:00 rozpoczną się finały w poszczególnych konkurencjach. W niedzielę 10 kwietnia zawody startują o godzinie 9:00. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 17:00.

Zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania zawodników. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny.