Informacje

Basen sportowy

To unikalne miejsce dla wszystkich osób kochających pływać. To kompleks pełnowymiarowych basenów olimpijskich zaprojektowany z myślą zarówno o amatorach sportów wodnych, jak i  profesjonalnych sportowcach.

Do dyspozycji jest pełnowymiarowy basen sportowy o długości 50 m z trybunami na 4000 osób, na którym mogą odbywać się zawody rangi Mistrzostw Świata i Europy. Basen może być dzielony na dwa baseny 25-metrowe. Drugi basen o głębokości 5 m, wraz z wieżą do skoków, spełnia wszystkie warunki do organizacji zawodów sportowych  rangi mistrzowskiej w większości wodnych dyscyplin sportowych m.in.: pływanie synchroniczne, piłka wodna, freediving czy nurkowanie.

Jest to jedyny pełnowymiarowy basen sportowy (olimpijski) w Wielkopolsce i jeden z dwunastu tego typu obiektów sportowych w Polsce.

Ofertę uzupełniają różnorodne kursy i zajęcia dla dzieci i dorosłych takie jak: nauka pływania, pływanie synchroniczne, piłka wodna, skoki do wody, Aqua Aerobik czy Aqua Zumba. Na basenach można zdobyć uprawnienia ratownicze oraz kartę pływacką.

Zapraszamy od poniedziałku do soboty: 6:00 – 23:00
Niedziela: 7:00 – 23:00