Aqua Fitness

AQUA FITNESS W TERMACH MALTAŃSKICH

AQUA FITNESS to obecnie jedna z modniejszych form aktywności ruchowej.
Właściwości środowiska wodnego sprawiają, że jest to trening bezpieczny – nieobciążający stawów, efektywny i przyjemny. Ta forma wysiłku fizycznego to doskonały trening wytrzymałościowy, a przede wszystkim wzmacniający (woda  pobudza do pracy mięśnie brzucha, grzbietu i pośladków by utrzymać pozycję pionową).

AQUA GIMNASTYKA
Zajęcia w wodzie, w trakcie których wykorzystuje się różne formy prostych kroków i ćwiczeń ogólnorozwojowych, oddechowych, gibkościowych i rozciągających, a także terapeutycznych, ukierunkowanych na wzmocnienie i usprawnienie poszczególnych grup mięśniowych, poprawiających ruchomość w stawach. Ogromne zadanie ma w tej lekcji odpowiedni dobór muzyki i sprzętu. Aktywność fizyczna stanowi tu doskonałe połączenie przyjemności z wszechstronnym usprawnieniem całego ciała. Wodne środowisko umożliwia wykonywanie ćwiczeń, które bywają niemożliwe do wykonania na sali gimnastycznej. Zajęcia polecane są dla osób dojrzałych i starszych oraz osób po urazach aparatu ruchu i cierpiących na reumatyzm.

AQUA AEROBIK
Doskonały trening wytrzymałościowo – wzmacniający (woda pobudza do pracy mięśnie brzucha, grzbietu i pośladków. W celu utrzymania pozycji pionowej silnie angażuje mięśnie stabilizacyjne). Podział zajęć aqua aerobiku na różne formy zajęć, dają możliwość wybrania zajęć odpowiednich do poziomu sprawności, kondycji i upodobań. W nowatorskim programie stawia się duży nacisk na świadomą pracę w wodzie poprzez dokładne wykonywanie ćwiczeń, wykorzystując propiocepcję, plyometrię oraz trening funkcjonalny.

AQUA ZUMBA
Zajęcia zainspirowane latynowskimi rytmami (fuzja tańca i aqua aerobiku). Zumba jest innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o naszą kondycje, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia nas w świetne samopoczucie, które zostaje na długo po zajęciach.

AQUA REHABILITACJA
Ćwiczenia w wodzie mają szerokie zastosowanie w leczeniu i rehabilitacji wielu chorób układu kostno-szkieletowego, sercowo-naczyniowego, jak i nerwowo-mięśniowego. Termy Maltańskie organizują zajęcia dla osób zmagających się z różnymi schorzeniami.
Ćwiczenia w wodzie odciążają cały kręgosłup i stawy, obniżają napięcie mięśniowe i zwiększają elastyczność ścięgien i więzadeł. Korzystnie wpływają także na wytrzymałość organizmu, poprawiają koordynację ruchową i równowagę.
Zajęcia spełniają wszystkie kryteria, jakie konieczne są do prowadzenia efektywnej rehabilitacji w wodzie. Zapewniamy odpowiednią temperaturę wody (31-34 C), która gwarantuje pełny relaks niezbędny przy wykonywaniu ćwiczeń. Istotna jest również odpowiednia głębokość basenu (110-130 cm).

Rehabilitacja w wodzie odbywa się w pełni bezpiecznie. Pacjenci, którzy nie potrafią pływać wyposażeni są w specjalne pasy wypornościowe.

Więcej na stronie www.fregata.com.pl