Nauka pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Wodne przedszkole

Termy Maltańskie zapraszają na zajęcia Wodnego Przedszkola dzieci od 3-6 lat, podczas których dzieci, przy wykorzystaniu zabawy, oswajają się z wodą i nabywają nowe umiejętności pływackie. Dziecko pozna nowe środowisko poprzez zabawę – na zajęciach wykorzystujemy różnorodne, kolorowe zabawki. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza grupa dla 3 – latków, gdzie jedno z rodziców aktywnie bierze udział w zajęciach i druga grupa dla dzieci w wieku 5-6 lat. Zajęcia prowadzone są według stopnia zaawansowania, od oswajania z wodą do nauczania podstawowych stylów pływania (technika dziecięca).

Pływanie dzieci i młodzieży
Zapraszamy na lekcje pływania dzieci i młodzieży. System nauczania uwzględnia wiek oraz poziom umiejętności ćwiczących. Zajęcia prowadzone są według stopni zaawansowania, gdzie każdy stanowi odrębny okres szkoleniowy. Zapewnieniu wysokiej efektywności procesu szkoleniowego służy nowoczesny program nauczania, zawierający podział na kolejne stopnie zaawansowania. Każdy stopień stanowi odrębny okres szkoleniowy. Na poszczególnych stopniach dzieci zdobywają nowe umiejętności – oswoiłem się z wodą, umiem pływać kraulem na grzbiecie, opanowałem technikę kraula na piersiach, spełniam kryteria zaliczeniowe w stylu klasycznym, potrafię pływać delfinem. Dzieci na koniec każdego stopnia zdobywają określone sprawności pływackie, które są udokumentowane certyfikatem. Lepsza świadomość celów jest ważnym czynnikiem mobilizującym do efektywnej nauki i większej satysfakcji z procesu szkolenia ćwiczących i rodziców.

Pływanie dla dorosłych
Realizując zajęcia nauczania i doskonalenia  pływania w ramach kursów, w których uczestniczą osoby dorosłe, trenerzy i instruktorzy spotykają się ze zjawiskiem bardzo zróżnicowanego poziomu umiejętności. Chcąc prowadzić efektywnie zajęcia zachowując wysoki poziom nauczania, proponujemy opracowany przez metodyka, doktora Stanisława Głąba, program nauczania. W zależności od wyjściowego poziomu umiejętności proponujemy szkolenie w różnych grupach zaawansowania. Dorosłe osoby doskonalą kraula na grzbiecie, technikę kraula na piersiach, stylu klasycznego i motylkowego. W grupach dla początkujących, skutecznie i bezstresowo przebiega nauczanie podstaw pływania, otwierające drogę do wyższych stopni wtajemniczenia pływackiego. Oferta programowa obejmuje pięć stopni szkoleniowych, z których cztery pierwsze adresowane są do osób poznających techniki pływania, a ostatni adresowany jest dla osób doskonalących cztery techniki pływania. Przyswajając sobie nowe umiejętności musicie Państwo wiedzieć do jakiego celu zmierzacie, jakie umiejętności będziecie prezentować po pierwszym semestrze, a jakie po roku.

Trenerzy pomogą i rozwieją wszelkie wątpliwości. Jesteśmy przekonani, że lepsza świadomość celów będzie ważnym czynnikiem mobilizującym do efektywniejszej nauki i większej satysfakcji z procesu szkolenia.

Zajęcia nauczania i doskonalenia pływania odbywają się w trybie semestralnym: semestr zimowy (wrzesień – styczeń) i semestr letni (luty – czerwiec), z częstotliwością raz w tygodniu.

W semestrze przypada 16-21 spotkań. Zapewnieniu wysokiej efektywności procesu szkoleniowego służy nowoczesny program nauczania, zawierający podział na kolejne stopnie zaawansowania. Dzięki temu programowi gwarantujemy wieloletnią ciągłość szkolenia, z uwzględnieniem stopnia sprawności pływackiej kandydata i jego wieku.

Indywidualne lekcje
Specjalnie dla Państwa organizujemy lekcje indywidualne odnoszące się do indywidualnych potrzeb. Są to spotkania z instruktorem w umówionym terminie (dopasowanym do Twojego czasu, dnia i godziny). Lekcje indywidualne są doskonałe dla osób chcących doskonalić określoną technikę, nadrobić materiał lub po prostu zdobyć dodatkowe umiejętności. Indywidualne lekcje nauki i doskonalenia pływania odbywają się we wszystkich dniach tygodnia po wcześniejszym ustaleniu terminu.
Jeśli nie masz czasu na regularne chodzenie na zajęcia to umów się na lekcje indywidualne.

Więcej na stronach: www.fregata.com.pl ; www.wakacyjnafrajda.plwww.balans-poznan.pl