#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Bez niespodzianek w Termach

W pierwszym dniu Akademickich Mistrzostw Polski nie było niespodzianek. Na basenie Term Maltańskich bardzo dobry wynik uzyskał poznaniak Kacper Majchrzak, który zwyciężył na 100 m stylem dowolnym.

Pierwszy dzień Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu nie przyniósł wielkich niespodzianek. Faworyci do złotych medali potwierdzili swoją klasę i pewnie sięgali po najwyższy laur. Na 50 m stylem motylkowym z czasem 26,56 zwyciężyła Anna Dowgiert, która nie dała szans rywalkom. Na 100 m stylem dowolnym bezkonkurencyjna okazała się Alicja Tchórz, która ukończyła bieg z czasem 54,83. Z kolei na 100 grzbietem zwyciężyła Klaudia Naziębło. Wrocławianka potwierdziła swoją wysoką formę czasem 58,83.

Główną gwiazdą pierwszego dnia okazał się jednak Kacper Majrzchak. Zawodnik Warty Poznań zdobył złoty medal na 100 metrów stylem dowolnym uzyskując rewelacyjny czas 48,36. Ten wynik pokazuje spory potencjał oraz wysoką formę poznaniaka.

Kacper Majrzchak nie był jedynym studentem z Poznania, który sięgnął po medal. Na 100 m stylem klasycznym na najniższym stopniu podium stanęła Anna Muller a na 50 m stylem motylkowym trzecie miejsce zajął Piotr Kowalik.

Jutro drugi i ostatni dzień Akademickich Mistrzostw Polski. Czy jutro będą niespodzianki? Może padnie rekord Polski. Zapraszamy do kibicowania. Wstęp wolny.