„Celebrity Splash!” w Termach Maltańskich

7 marca o godzinie 20:00 odbędzie się premierowy odcinek programu „Celebrity Splash!”. Ten wielki hit realizowany w ponad 20 krajach tym razem dotarł do Polski. 24 uczestników zmierzy się ze sobą w ekstremalnie trudnej konkurencji skoków do wody, która będzie rozgrywana na terenie basenów sportowych Term Maltańskich. To będzie połączenie sportu i rozrywki, w którym stopień trudności niebezpiecznych skoków i powietrznych ewolucji, będzie rósł z kolejnymi etapami programu. Jak poradzą sobie z tą trudną konkurencją gwiazdy telewizji, aktorzy, sportowcy i wokaliści?

Powodów do obaw nie zabraknie, dla wielu już samo zetknięcie z wodą nie będzie miłym doświadczeniem, tym bardziej, że wokaliści, aktorzy i sportowcy występujący w show będą próbowali sprostać zadaniu wykonując skoki z trampolin i platform umieszczonych na wysokościach – 3, 5, 7,5 i 10 metrów. Dla kogoś kto nigdy nie skakał do wody, już niewielka wysokość będzie nie lada wyznawaniem wymagającym odwagi i wielu godzin treningu, by sprostać technicznym wyzwaniom skoku i wykonać go jak najlepiej.

W czterech odcinkach eliminacyjnych wystąpi aż 24 uczestników, podzielonych na 6 osobowe zespoły. Z każdego z nich do dalszej rywalizacji przejdą 3 gwiazdy; dwie bezpośrednio po pierwszym skoku i jedna po dodatkowym skoku w dogrywce. Podobnie rywalizacja będzie przebiegać w dwóch odcinkach ćwierćfinałowych. W półfinale zobaczymy 6 gwiazd, z którego 4 wejdą do ostatniego odcinka finałowego. Show „Celebrity Splash!” będzie realizowany w Poznaniu w spektakularnym kompleksie basenów Term Maltańskich, najnowocześniejszym obiekcie tego typu w Europie. Uczestnicy show będą skakać z wież do basenu olimpijskiego, o głębokości 5 metrów.

Program będzie dużym wyzwaniem realizacyjnym, również ze względu na warunki panujące na basenie – niemal 60% wilgotności i temperaturę 37 stopni Celsjusza. Scenografia oparta na grze świateł, będzie bazowała na specjalnych lampach LED. Szczególnym zabezpieczeniom podlegać będą wszystkie kable które zostaną poprowadzone w 100 metrowych rynnach, a cały sprzęt będzie szczegółowo dezynfekowany. Show „Celebrity Splash!” będzie realizowane na żywo przez 12 kamer, w tym jedną kamerę podwodną obsługiwaną przez nurka, oraz specjalną „Fly – came”, która będzie poruszała się na dużej wysokości nad basenem pokazując szczególnie efektowne skoki z 7,5 i 10 metrów. W każdym odcinku widzowie zobaczą również pokazy skoków i pływania synchronicznego. Niezwykle efektowne i skomplikowane układy choreograficzne będą realizowane zarówno z poziomu wież, specjalnych podwieszanych platform, jak i 10 metrowej przezroczystej sceny z pleksi wchodzącej w głąb tafli wody.

W programie zobaczymy: bokserskiego mistrza Europy Przemysława Saletę, byłego mistrza zapasów Andrzeja Suprona, Ilonę Felicjańską, aktorów Przemysława Cypryańskiego, Andrzeja Młynarczyka, Roberta Moskwę i Włodzimierza Matuszaka, aktorki Elżbietę Jędrzejewską, Julię Wróblewską, Monikę Mrozowską i Misheel Jargalsaikhan, showmana Bilguuna Ariunbaatara, dziennikarza Macieja Dowbora, wokalistę i lidera zespołu Weekend Radosława Liszewskiego, wokalistkęi blogerkę  Saszan, Miss Polonię 2010 – Rozalię Mancewicz, byłego piłkarza Piotra Świerczewskiego, dziennikarkę Odetę Moro, tancerkę i modelkę Dorotę Czaję, kucharza „TOP Chef” Dariusza Kuźniaka, karatekę Tomasza Puzona, paraolimpijczyka Andrzeja Szczęsnego, modelkę Olę Ciupę, oraz najpopularniejszego rolnika w Polsce – Adama Kraśko.

Zmagania gwiazd oceni trójka wyjątkowych jurorów: Otylia Jędrzejczak, Tomasz Zimoch oraz Danuta Stenka. Program poprowadzi męski duet: dziennikarz i pasjonat sportu Łukasz Grass oraz urodzony showman Krzysztof „Jankes” Jankowski, prezenter radia Eska.

Zwycięzca programu, o którym zdecydują zarówno oceny jurorów jak i smsowe głosy widzów otrzyma 100 tys. złotych, z których połowę przekaże na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Dla Telewizji POLSAT, show produkuje firma Rochstar, na podstawie holenderskiego oryginału „Celebrity Splash!” na licencji Warnera.