#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Dobry występ Olimpijczyków w Termach Maltańskich

Kacper Majchrzak okazał się najlepszym zawodnikiem drugiego dnia Zimowych Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego w pływaniu. Dobry występ zanotowała również zawodniczka Warty Poznań Anna Dowgiert.

W sobotnie przedpołudnie rozpoczął się trzeci i ostatni blok startów w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego w pływaniu. Podobnie jak w piątek, wśród mężczyzn najlepszy okazał się Kacper Majchrzak. W sobotę, ponownie był dwukrotnie lepszy od Konrada Czerniaka na 100 metrów stylem zmiennym i na swoim koronnym dystansie 100 metrów stylem dowolnym z bardzo dobrym czasem 48,54 sek.

W sobotę, w dwóch konkurencjach zwyciężyła Anna Dowgiert, która powetowała sobie słabszy piątkowy występ. Zawodniczka Warty Poznań wygrała z dużą przewagą na 100 metrów stylem dowolnym i zmiennym i udowodniła, że należy do ścisłej czołówki pływaczek w kraju.

Dwudniowe zawody okazały się sporym wydarzeniem jak na początek sezonu pływackiego. Ponad 500 zawodników, w tym występ aż 4 Olimpijczyków, to duży sukces organizatorów. Kibice nie mogli być zawiedzeni poziomem. Rywalizacja na poszczególnych dystansach była zacięta i nie brakował niespodzianek. Dobre rezultaty są znakomitą prognozą dla najlepszych zawodników na najważniejsze, tegoroczne starty, czyli Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Świata.