Dobry występ poznaniaków w pierwszym dniu Akademickich Mistrzostw Polski

Bardzo dobry występ zanotowali poznańscy studenci podczas pierwszego dnia Akademickich Mistrzostw Polski odbywających się w Termach Maltańskich. Na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Majchrzak, który wygrał rywalizację na 100 metrów stylem dowolnym.

Pierwszy dzień rywalizacji na basenach sportowych poznańskiego Kompleksu stał pod znakiem dobrych występów poznańskich studentów. Wyjątkowo niegościnny okazał się Kacper Majchrzak, który wygrał rywalizację na 100 metrów stylem dowolnym. Finał był wyjątkowo wyrównany i stał na wysokim poziomie. Aż 6 zawodników osiągnęło rezultat poniżej 50 sekund. Drugi miejsce na tym dystansie zajął inny poznaniak Damian Goździk. Sensacją był bardzo słaby występ w eliminacjach Filipa Wypycha. Reprezentant Polski zanotował kiepski start w eliminacjach i nie awansował nawet do finału B.

W rywalizacji kobiet zawodniczki poznańskich uczelni zdobyły dwa srebrne medale. Joanna Cieślak w finale 100 metrów stylem dowolnym musiała uznać wyższość faworyzowanej Anny Kawęckiej, ale drugie miejsce to bardzo dobry rezultat tej utalentowanej zawodniczki. Na drugim stopniu podium stanęła w sobotę również Izabella Grzegorczyk, która rywalizowała na 50 metrów stylem motylkowym.

Dwa kolejne medale zdobyły sztafety na 50 metrów stylem dowolnym. W rywalizacji Pań na trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki UAM Poznań. Jeszcze lepiej wypadli pływacy poznańskiej Politechniki, którzy przegrali tylko z AWF-em Warszawa.

Jutro do rywalizacji przystąpią m.in. Alicja Tchórz i Anna Dowgiert. Kibice zastanawiają się czy tak jak na grudniowym Grand Prix Polski padnie rekord Polski, który został poprawiony przez Alicję Tchórz. Start o godzinie 9:00. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny.