Drugi dzień Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu bez niespodzianek

Podczas drugiego dnia zmagań Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu wygrywali faworyci. Złote medale zdobyły m.in. Alicja Tchórz i Anna Dowgiert. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Kacper Majchrzak, który potwierdził dobrą dyspozycję z soboty i wygrał na 50 metrów stylem dowolnym.

Niedzielne finały stały pod znakiem zwycięstw faworytów. Już w pierwszej konkurencji na 50 metrów stylem dowolnym Anna Dowgiert pokazała klasę i wygrała bez większych problemów. Dużo więcej emocji było w rywalizacji mężczyzn. Kacper Majchrzak do ostatnich metrów odpierał ataki Filipa Wypycha, który chciał się zrehabilitować za fatalny występ podczas pierwszego dnia. Zawodnik Warty Poznań wytrzymał jednak presję i zdobył drugi złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski. Brąz zdobył inny zawodnik z Poznania Damian Goździk. Warto podkreślić, że Kacper Majchrzak został wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw.

Wielką klasę w niedzielnej rywalizacji pokazała Alicja Tchórz. Zawodniczka Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia zdobyła 2 złote medale. Z dużą łatwością pokonywała rywalki na 50 metrów stylem grzbietowym oraz na 100 metrów stylem zmiennym. Na dłuższym dystansie starała jej się dotrzymać kroku poznanianka Joanna Cieślak, ale zwycięstwo faworytki było niezagrożone. Kibice i trenerzy mogli być zadowoleni z postawy Cieślak, która zdobyła dwa srebrne medale podczas Mistrzostw.

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu stały na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Wiele rezultatów osiąganych przez zawodników było znakomitych, a duża liczba medali zdobytych przez zawodników gospodarzy pokazuje, że w Poznaniu jest coraz więcej utalentowanych pływaków.