#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Drugi dzień Grand Prix Polski bez niespodzianek

Podczas niedzielnych zmagań w Termach Maltańskich nie zanotowano żadnych niespodzianek. Zwyciężali faworyci, którzy na poznańskich zawodach udowodnili, że są dobrze przygotowani do najważniejszych startów w sezonie.

Drugi dzień Grand Prix Polski nie przyniósł zaskakujących rezultatów. We wszystkich konkurencjach zwyciężali faworyci. Kolejny dobry występ zanotowała Aleksandra Urbańczyk, która po trzech zwycięskich biegach w sobotę, dołożyła triumf na 100 metrów stylem dowolnym. Druga z reprezentantek Polski na Mistrzostwa Świata w Katarze Alicja Tchórz zwyciężyła na 200 metrów stylem zmiennym. Forma obu zawodniczek to doskonały prognostyk przed startami w Doha.

W niedzielę kolejny dobry występ zanotował Radosław Kawęcki, który zdeklasował rywali na 100 metrów stylem grzbietowym. W imponującym stylu wygrał też inny reprezentant Polski Paweł Korzeniowski, który na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem motylkowym uzyskał bardzo dobry wynik 1:54:44. Pochwały należą się też Kacprowi Majchrzakowi, który w niedzielę zwyciężył na 100 metrów stylem dowolnym i zajął drugie miejsce w pasjonującym wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym, przegrywając nieznacznie z Janem Świtkowskim. Zawodnik Warty Poznań podczas Grand Prix pokazał zwyżkę formy, która powinna przełożyć się na dobry występ podczas zbliżających się Mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Doskonale zorganizowane zawody w Termach Maltańskich zebrały rekordową liczbę startujących. Największe Grand Prix Polski w pływaniu stanowiły doskonałe przetarcie przed najważniejszymi imprezami drugiej połowy roku. Liczymy, że zawodnicy nie zawiodą i w grudniu wszyscy będziemy cieszyć się z medali zdobytych na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Polski.