DSW Waterpolo – GKPW 59 Gorzów w najbliższą sobotę

W najbliższą sobotę, 14 listopada do Poznania powrócą Mistrzostwa Polski Seniorów w piłce wodnej. W 3 kolejce Ekstraklasy na basenie Term Maltańskich drużyna Waterpolo Poznań podejmie ostatni w tabeli zespół GKPW 59 Gorzów. Pierwszy mecz rozpocznie się o g. 9:00, natomiast spotkanie rewanżowe zaplanowano na o g. 18:30. Wstęp na trybuny poznańskiego Kompleksu jest bezpłatny!

Po remisie z Legią Warszawa poznaniacy spadli w tabeli na 3 miejsce. Najbliższy dwumecz z Gorzowem jest dla nich ogromną szansą na awans oczko lub nawet dwa wyżej. Wszystko zależy od tego, czy i jak wysoko pokonają gości oraz jak 21 i 22 listopada podzielą się punktami Arkonia Szczecin i OCMER UŁ ŁSTW. Drużyna mistrza Polski sensacyjnie przegrała w ostatni weekend drugie spotkanie w Gliwicach, natomiast szczecinianie po 4 wygranych są na czele rozgrywek ligowych.

 W meczu z Gorzowem na pewno zagramy na 150%. Szansę na sprawdzenie swoich umiejętności dostaną także najmłodsi zawodnicy. W pierwszym spotkaniu nie wystąpi niestety Eryk Dziaduk, niesłusznie ukarany w Warszawie czerwoną kartką – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu oraz kapitan Waterpolo Poznań.