#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

DSW Waterpolo Poznań gospodarzem dwumeczu z Arkonią Szczecin!

W najbliższą niedzielę do Poznania powrócą rozgrywki polskiej Ekstraklasy piłki wodnej. 22 marca drużyna DSW Waterpolo Poznań w 7 kolejce ligowej zmierzy się dwukrotnie z zespołem Arkonii Szczecin. Poznańscy waterpoliści zapowiadają walkę o pełną pulę punktów i utrzymanie pozycji wicelidera tabeli. Pierwsze spotkanie na basenie sportowym Term Maltańskich rozpocznie się o godz. 11.00, natomiast rewanż zaplanowano na godz. 18.00. Wstęp na trybuny poznańskiego Kompleksu jest bezpłatny.

Zawodnicy DSW Waterpolo Poznań staną w najbliższy weekend przed kolejną szansą na powiększenie swojego dorobku punktowego. W Termach Maltańskich w Poznaniu rozegrają drugi w tym sezonie dwumecz z zespołem Arkonii Szczecin. Jeden z najważniejszych rywali poznaniaków do tytułu wicemistrzowskiego, po ostatniej przegranej z Legią Warszawa, zajmuje w tej chwili czwarte miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy. Zespół gospodarzy po 6 kolejkach, z 9 zwycięstwami i jedynie 3 porażkami na koncie, utrzymał pozycję wicelidera i może jeszcze przeszkodzić OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW w sięgnięciu po mistrzostwo Polski. O kolejne punkty MPS poznańscy waterpoliści powalczą 22 marca o g. 11.00 oraz 18.00.

Po wysokich zwycięstwach w Gliwicach nie spoczęliśmy na laurach. Intensywnie trenujemy przed jednym z najważniejszych spotkań rundy rewanżowej. W Szczecinie podzieliliśmy się punktami z gospodarzami, ale w ich ekipie wystąpił najlepszy bramkarz ligi hiszpańskiej. W dalszym ciągu czekamy na odpowiedź Komitetu Technicznego Piłki Wodnej odnośnie nieprawidłowego przebiegu tego dwumeczu – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – Mamy nadzieję, że taka sytuacja nie powtórzy się w Poznaniu i wynik najbliższych spotkań nie zostanie wypaczony przez udział nieuprawnionych do tego zawodników.

8 kolejkę Ekstraklasy zawodnicy DSW Waterpolo Poznań rozegrają w Gorzowie Wielkopolskim 18 i 19 kwietnia. Natomiast na basenie Term Maltańskich pojawią się ponownie 9 i 10 maja, kiedy to będą gościć w Poznaniu Legię Warszawa. Tegoroczny sezon MPS poznaniacy zakończą w weekend 30-31 maja finałowym dwumeczem w Łodzi.

W spotkaniach z Arkonią Szczecin w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Dawid Łuc, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.