DSW Waterpolo Poznań powalczy w Olsztynie o Puchar Polski!

W najbliższy weekend DSW Waterpolo Poznań powalczy w Olsztynie o tegoroczny Puchar Polski w piłce wodnej. W piątek, 17 października, w rundzie eliminacyjnej poznańscy waterpoliści zmierzą się z drużynami ze Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego. Zdobywcę Pucharu poznamy w sobotę, po meczu finałowym o g. 19:50.

Tegoroczny Puchar Polski w piłce wodnej zostanie rozegrany w Olsztynie 17 i 18 października. O zwycięstwo powalczy, podobnie jak rok wcześniej, 6 drużyn, w tym aktualni wicemistrzowie kraju – DSW Waterpolo Poznań. W pierwszym meczu rundy eliminacyjnej grupy B, który odbędzie się w piątek o g. 10:50, poznańskich waterpolistów czeka trudny pojedynek z Arkonią Szczecin. W tym samym dniu o g. 18:20 nasi zawodnicy zmierzą się także z drugim rywalem – drużyną GKPW 59 Gorzów. W grupie A o wejście do finału powalczą natomiast zespoły z Łodzi, Warszawy i Bytomia.

Przed naszą drużyną kolejne w tym roku wyzwanie – walka o Puchar Polski. Mimo wakacyjnej przerwy i zmian w składzie zespołu, zamierzamy dać z siebie wszystko. Plan minimum to, podobnie jak w 2013 r., wyjście z grupy i gra w finale – mówi Tomasz Różycki, prezes KS Waterpolo Poznań i kapitan poznaniaków. – Faworytem zawodów w Olsztynie jest oczywiście aktualny mistrz Polski – ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Jak pokazał ostatni sezon, nie jest on jednak niepokonany.

Dwie najlepsze drużyny rundy eliminacyjnej powalczą o Puchar Polski w sobotę, 18 października o g. 19:50. Mecz o 3 miejsce rozpocznie się natomiast o godzinie 18:30. W Olsztynie DSW Waterpolo Poznań będą reprezentować: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Piotr Cichy, Dawid Łuc, Oskar Szymonik, Artur Wróbel, Michał Zawadzki, Marcin Drula oraz trener Jacek Maciąg.