#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Dwumecz o wszystko w Termach Maltańskich!

W najbliższy weekend zawodnicy Waterpolo Poznań zagrają na własnym basenie dwumecz o wszystko. W hicie 9 kolejki Ekstraklasy podejmą w Termach Maltańskich zespół ŁSTW OCMER Uniwersytet Łódzki. Od aktualnego lidera tabeli poznaniaków dzieli jedynie 6 punktów. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 maja o g. 18:00. Natomiast rewanż zaplanowano na niedzielę na g. 12:30. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

Od 3 lat poznańska drużyna waterpolo kończy sezon ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski. Czy w tym roku uda się przełamać hegemonię Łodzi i Szczecina pokaże najbliższa, 9 kolejka Ekstraklasy. Po kwietniowej, wysokiej wygranej z GKPW 59 Gorzów (2:24 oraz 1:28) zawodnicy Waterpolo Poznań mają na swoim koncie 11 zwycięstw i tylko 3 porażki. Aby zachować szanse na złoto, muszą 13 i 14 maja dwukrotnie pokonać w Termach Maltańskich łodzian. Aktualny lider Ekstraklasy do tej pory przegrał tylko jedno spotkanie – na własnym basenie z Arkonią Szczecin.

Przed nami mecze z bardzo doświadczoną i silną drużyną, decydujące o naszym miejscu na podium tegorocznych Mistrzostw Polski. Zdajemy sobie sprawę, że możemy w nich bardzo dużo wygrać i tak samo dużo stracić. Dlatego damy z siebie wszystko i wierzę, że nie zawiedziemy kibiców, których prosimy o gorący doping na trybunach Term Maltańskich – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

W dwumeczu z ŁSTW OCMER UŁ w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Paweł Handze, Łukasz Miałkowski – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Marcin Drula, Paweł Rękawek oraz Igor Cagalinec.