Ekstraklasa piłki wodnej ponownie w Poznaniu!

Po trzymiesięcznej przerwie wracają na polskie baseny rozgrywki Ekstraklasy piłki wodnej. 11 i 12 marca drużyna Waterpolo Poznań podejmie na własnym basenie Arkonię Szczecin. Pierwsze spotkanie 5 kolejki Mistrzostw Polski odbędzie się w sobotę o g. 18:00, natomiast mecz rewanżowy w niedzielę o g. 12:30. Wstęp na trybuny Term Maltańskich jest bezpłatny.

 W najbliższy weekend zawodnicy Waterpolo Poznań rozegrają ostatni dwumecz rundy jesiennej tegorocznej Ekstraklasy. Po raz pierwszy w sezonie zmierzą się z drużyną Arkonii Szczecin, która w tym roku broni tytułu mistrza Polski. Po 4 kolejkach oba zespoły mają na swoim koncie 6 zwycięstw, 2 porażki i dokładnie taką samą liczbę punktów – 18:6. Jednakże z uwagi na lepszy stosunek goli zdobytych do straconych szczecinianie zajmują w tabeli ligowej 2 miejsce, tuż za aktualnym liderem – drużyną ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki.

Pierwszy mecz 5 kolejki Ekstraklasy poznańscy waterpoliści zagrają w Termach Maltańskich w sobotę o g. 18.00. Natomiast spotkanie rewanżowe rozpocznie się w niedzielę o g. 12:30. Oba zespoły zapowiadają walkę o pełną pulę punktów, która może pozwolić zwycięzcy dwumeczu objąć prowadzenie w tabeli ligowej.

Przed nami dwa wymagające mecze z bardzo doświadczonym i niezwykle zdeterminowanym przeciwnikiem. Wystąpimy w naszym najsilniejszym składzie, więc poznańscy kibice mogą się spodziewać w najbliższy weekend spotkań „twardej walki” – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań. – Liczymy na gorący doping na trybunach Term Maltańskich i przypominamy, że wstęp na nie jest jak zwykle darmowy. W naszym dwumeczu z Arkonią Szczecin zagra aż siedmiu reprezentantów Polski, którzy w ostatni weekend pokonali w Gorzowie Wielkopolski  reprezentacje Czech, Litwy i Mołdawii i wygrali Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Pływackiego.