#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Grand Prix Polski w pływaniu zakończone sukcesem

Drugi dzień Grand Prix Polski przyniósł kolejne dobre rezultaty, które dały kwalifikacje do Mistrzostw Europy w pływaniu. Wysoką formę potwierdzili zawodnicy, którzy brylowali w sobotnich startach.

Po znakomitych występach w sobotę okraszonych Rekordem Polski Alicji Tchórz wszyscy ostrzyli sobie zęby na niedzielne starty. Podczas drugiego dnia Grand Prix nie padły aż tak spektakularne rezultaty, ale polska czołówka potwierdziła wysoką formę przed Mistrzostwami Europy.

Wysoką dyspozycję na basenach sportowych w Termach Maltańskich potwierdziła wczorajsza rekordzistka Polski Alicja Tchórz. Podczas niedzielnego występu wygrała wyścig na 100 metrów stylem grzbietowym i uzyskała kwalifikację do Mistrzostw Europy w Izraelu. Na tym samym dystansie u mężczyzn bezkonkurencyjny był Radosław Kawęcki, który z łatwością zrobił minimum z czasem 51,00. Swoją wysoką formę potwierdził Sebastian Szczepański, która na 100 metrów stylem dowolnym pokonał m.in. Kacpra Majchrzaka i z czasem 46,79 zakwalifikował się do Mistrzostw Europy w Netanya. Zawodnik Warty Poznań może mówić o sporym pechu. W wielu wyścigach zajmował miejsce na podium, ale nie udało mu się uzyskać kwalifikacji do najważniejszych zawodów w tym półroczu.

Zawody w Termach Maltańskich okazały się sukcesem organizacyjnym i sportowym. 650 zawodników, którzy startowali przez 2 dni, zaprezentowało wysoki poziom, a Rekord Polski uzyskany przez Alicji Tchórz był wisienką na poznańskim torcie.