Grand Prix Polski w pływaniu 2017

W najbliższy weekend w Poznaniu odbędzie się Grand Prix Polski w pływaniu. Na basenie sportowym Term Maltańskich wystąpią wszyscy najlepsi polscy zawodnicy. Nie zabraknie medalistów Mistrzostw Świata i Europy z Wojciechem Wojdakiem i Radosławem Kawęckim na czele.

25 i 26 listopada Poznań będzie stolicą polskiego pływania. Na basenie sportowym Term Maltańskich odbędzie się Grand Prix Polski, które stanowi kwalifikacje do grudniowych Mistrzostw Europy w Kopenhadze. Podczas zawodów wystartuje aż 775 zawodników ze 117 klubów. Rywalizacja odbywać się będzie na basenie 25 metrowym w 34 konkurencjach. Na starcie absolutna czołówka polskiego pływania, która będzie walczyć o przepustkę do najważniejszej imprezy drugiego półrocza 2017 roku.

Największymi gwiazdami tych zawodów będą bez wątpienia zawodnicy świętujący sukcesy na arenie międzynarodowej. W Poznaniu wystąpi tegoroczny Wicemistrz Świata z Budapesztu Wojciech Wojdak, który wystartuje w wyścigach na 400 i 1500 m stylem dowolnym. Na 3 dystansach 50, 100 i 200 metrów stylem grzbietowym zaprezentuje się multimedalista Mistrzostw Europy i Świata Radosław Kawęcki. Z zainteresowaniem będziemy śledzić występy zawodników trenujących w Poznaniu. Kacper Majchrzak i Konrad Czerniak już podczas październikowych zawodów z okazji 6 urodzin Term Maltańskich uzyskali znakomite czasy. Teraz podopieczni Michała Szymańskiego będą faworytami na swoich koronnych dystansach i wszyscy kibice liczą na uzyskanie kwalifikacji do Mistrzostw Europy.

Wśród Pań również nie zabraknie najlepszych. W Termach Maltańskich wystartuje m.in. Alicja Tchórz, która 2 lata temu podczas Grand Prix pobiła rekord Polski na 200 metrów stylem grzbietowym. Teraz zawodniczka MKS Juvenia Wrocław, poza swoją koronną konkurencją wystartuje na dystansach 100 i 200 metrów stylem zmiennym oraz na 50 metrów stylem grzbietowym. Szanse na wyjazd do Kopenhagi mają także Aleksandra Urbańczyk, Dominika Sztandera oraz zawodniczka Warty Poznań Anna Dowgiert.

Zawody odbędą się w 3 blokach. Pierwszy rozpocznie się w sobotę o godzinie 9:00, a blok popołudniowy o godzinie 17:00. W niedzielę zawody startują także o godzinie 9:00. Planowane zakończenie zawodów jest na 14:00. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny basenów sportowych Term Maltańskich. Wstęp wolny.