#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Grand Prix Polski w pływaniu w doborowej obsadzie

24 i 25 listopada na basenach sportowych odbędzie się Grand Prix Polski w pływaniu. Na starcie wszystkie największe gwiazdy Reprezentacji Polski. Rywalizacja zapowiada się pasjonująco.   

Grand Prix Polski to ostatni sprawdzian przed dwoma najważniejszymi imprezami drugiego półrocza – Mistrzostwami Polski oraz Mistrzostwami Świata, które odbędą się Hangzhou w Chinach. Na basenach sportowych Term Maltańskich będzie można zobaczyć najważniejsze nazwiska polskiego pływania.

Wśród mężczyzn niekwestionowaną gwiazdą będzie grzbiecista Radosław Kawęcki. Multimedalista Mistrzostw Świata i Europy, uczestnik Igrzysk Olimpijskich wraca do bardzo wysokiej formy. W tym roku na Mistrzostwach Europy w Glasgow sięgnął po srebro na 200 metrów stylem grzbietowym i start w Poznaniu będzie ostatnim szlifem przed Mistrzostwami Świata. Na poznańskim basenie zobaczymy srebrnego medalistę Mistrzostw Świata z 2017 roku Wojciecha Wojdaka oraz Pawła Juraszka. Poznańscy kibice będą zwracać baczniejszą uwagę na występy Kacpra Majchrzaka. Zawodnik Warty Poznań, pływający przed własną publicznością będzie z pewnością faworytem na swoich koronnych dystansach.

W rywalizacji kobiet będziemy mogli zobaczyć wschodzącą gwiazdę polskiego pływania 15-letnią Aleksandrę Knop. Łodzianka, rekordzistka polski na 400 metrów stylem zmiennym, ma na koncie występ na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Glasgow. W stylu klasycznym zobaczymy Weronikę Hallmann, która również debiutowała na seniorskiej imprezie w Szkocji. Poznańską Wartę Poznań będą reprezentować m.in. Anna Dowgiert i Joanna Cieślak, które z pewnością będą liczyć się w walce o najwyższe lokaty.

Grand Prix Polski w pływaniu w Termach Maltańskich będzie rozgrywane w trzech blokach startowych a zawodnicy wystartują w aż 34 konkurencjach. Rozpoczęcie zawodów w sobotę o godzinie 8:30. Początek bloku popołudniowego o godzinie 17:00. Trzeci i ostatni blok startuje o 8:30. Planowane zakończenie zawodów o godzinie 13:00. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny. Zapraszamy wszystkich kibiców pływania na tą znakomicie obsadzoną imprezę.