Gwiazdy pływania w Termach Maltańskich

W niedzielę 29 października, z okazji 6 urodzin Term Maltańskich, odbędą się zawody pływackie z udziałem najlepszych polskich pływaków. Wysoki poziom zawodów gwarantowany.

Termy Maltańskie, w ramach obchodów 6 urodzin, organizują zawody pływackie dla profesjonalistów. 29 października wystartuje polska czołówka zawodników i zawodniczek z uczestnikami Igrzysk Olimpijskich i tegorocznych Mistrzostw Świata w pływaniu. Zawody będą etapem przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się w grudniu w Kopenhadze. Zawodnicy i zawodniczki wystartują na krótkim basenie w 12 konkurencjach.

Na starcie pojawią się czołówka polskiego pływania. Największą gwiazdą zawodów będzie Konrad Czerniak, który zdobywał medale na Mistrzostwach Europy i Świata. Kroku dotrzymywać mu będzie znajdujący się w wysokiej formie Kacper Majchrzak. Zawodnik Warty Poznań, po dobrym występie na Mistrzostwach Świata, zdobył 2 srebrne medale podczas Uniwersjady w Taipei. Do grona faworytów można zaliczyć również najlepszego polskiego żabkarza Marcina Stolarskiego oraz Michała Chudego, który od tego sezonu pływa w barwach Warty Poznań.

Wśród Pań głównymi gwiazdami będą uczestniczki Uniwersjady w Taipei Anna Dowgiert i Joanna Cieślak. Obie Panie zdobywały już złote medale Mistrzostw Polski i dzięki ich obecności możemy liczyć na dobre wyniki sportowe. Cały czas trwają rozmowy z innymi reprezentantami Polski, którzy mogą przyjechać do Poznania i jeszcze bardziej zwiększyć prestiż tego mocno obsadzonego mitingu.

Zawody pływackie z okazji 6 urodzin Term Maltańskich rozpoczną się o godzinie 15:00. Planowane zakończenie imprezy o godzinie 19:00. Wszystkich kibiców pływania zapraszamy na baseny sportowe. Wstęp na zawody jest wolny.