Gwiazdy pływania triumfują

Drugi dzień Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu stał pod znakiem największych gwiazd. Po dwa złote medale sięgali Aleksandra Urbańczyk oraz Kacper Majchrzak. Fantastyczną walkę obserwowało prawie 2000 widzów.

Aleksandra Urbańczyk była największą gwiazdą niedzielnych zmagań w Termach Maltańskich. Zawodniczka łódzkiej Politechniki wystartowała dwa razy i dwa razy nie dała szans rywalkom. W biegu na 50 m kraulem uzyskała znakomity wynik 24,88, co było jednym z lepszych rezultatów tego dnia. Wszyscy ostrzyli sobie zęby na pojedynek Urbańczyk z Alicją Tchórz, na dystansie 100 m zmiennym. Urbańczyk pokonała swoją rywalkę o prawie sekundę uzyskując czas 1,00,15 i ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium.

Drugi dzień przyniósł kolejny sukces Kacpra Majchrzaka. Poznaniak po raz kolejny udowodnił, że w stylu dowolnym nie ma sobie równych. W niedzielę, startując w biegu na 50 m ponownie okazał się bezkonkurencyjny uzyskując czas 22,46. Był to drugi triumf zawodnika Warty Poznań na Mistrzostwach.

Emocjonujące okazały się również kończące niedzielne zmagania biegi sztafetowe, które rozgrzały liczną poznańską publiczność zgromadzoną na trybunach Term Maltańskich. Całe Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu okazały się sukcesem sportowym oraz organizacyjnym. Z niecierpliwością czekamy na kolejne dobre występy pływaków, którzy zaprezentowali się w Poznaniu.