Gwiazdy polskiego pływania w Termach Maltańskich

22 i 23 listopada w Termach Maltańskich odbędzie się Grand Prix Polski w pływaniu. Tak dużej i silnie obsadzonej imprezy nie było jeszcze w tym roku w Polsce. 

W najbliższy weekend w Poznaniu szykuje się największe pod względem liczby uczestników Grand Prix Polski w pływaniu. W zawodach organizowanych w największym Aquaparku w Polsce wystartuje aż 545 zawodników, zrzeszonych w 99 klubach. Przez dwa dni odbędzie się aż 2661 indywidualnych startów co zapowiada ogromne emocje.

Na basenach sportowych Term Maltańskich zobaczymy olimpijczyków i rekordzistów Polski. Największą gwiazdą zawodów będzie Radosław Kawęcki. Mistrz Świata i Mistrz Europy, niekwestionowany król stylu grzbietowego, wystąpi w czterech wyścigach – na 50, 100 i 200 metrów swoim koronnym stylem oraz na 200 metrów stylem zmiennym. Interesująco zapowiada się pojedynek na najkrótszym dystansie, gdzie o zwycięstwo rywalizować będzie z rekordzistą Polski Tomaszem Polewką.

Grand Prix Polski w pływaniu to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które rozpoczynają się 3 grudnia w Katarze. Publiczność będzie mogła oklaskiwać Michała Poprawę oraz  Pawła Korzeniowskiego, który powraca do Poznania po udanym występie podczas 3 urodzin Term Maltańskich. Na basenach sportowych zaprezentują się Alicja Tchórz i Aleksandra Urbańczyk, które także będą reprezentować Polskę w Doha. Wszyscy reprezentanci Polski wystartują w kilku konkurencjach.

Poznańscy kibice będą ściskać kciuki za Kacpra Majchrzaka. Zawodnik Warty Poznań, w ciągu dwóch dni wystartuje w 6 wyścigach. Szczególnie interesujący będzie występ na 200 metrów stylem dowolnym, gdzie rywalami będą Paweł Korzeniowski i Jan Świtkowski. Będzie to rewanż za pasjonujący walkę, podczas 3 urodzin Term Maltańskich na 100 m stylem zmiennym. Wtedy górą był Świtkowski, a jaki rezultat padnie w sobotę? Faworytem jest legitymujący się najlepszym czasem Paweł Korzeniowski, ale o wyniku zadecyduje dyspozycja dnia.

Grand Prix Polski w Termach Maltańskich rozpocznie się w sobotę o godzinie 9:30 i będzie trwać cały dzień. W niedzielę zawody zakończą się o godzinie 14. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny. Zapraszamy do kibicowania.