Gwiazdy skoczą do wody w Termach Maltańskich

Takiego show jeszcze w Polsce nie było. Termy Maltańskie będą gospodarzem premierowego widowiska „Gwiazdy skaczą do wody”. Program będzie emitowany na żywo w wiosennej ramówce telewizji Polsat.

Format „Celebrity Splash” powstał w roku 2012 w Holandii. Do tej pory został wyemitowany w ponad 20 krajach na całym świecie. W Polskiej edycji wystartują 24 gwiazdy – 12 mężczyzn i 12 kobiet. Zostaną oni podzieleni na sześć drużyn – każda z nich pojawi się w jednym z czterech odcinków eliminacyjnych. Gwiazdy będą rywalizować wykonując skoki z wieży o różnym stopniu trudności. Najlepsza dwójka uczestników z każdego odcinka przejdzie do kolejnych etapów rywalizacji, a najlepsi wystąpią w finałowym odcinku. Nazwiska gwiazd biorących udział w programie objęte są na razie ścisła tajemnicą.

Uczestnicy przygotowywać się będą trenując z trenerami na specjalnej sali gimnastycznej przygotowanej do specjalistycznego treningu skoczków do wody oraz na basenie sportowym Term Maltańskich. Z odcinka na odcinek stopień trudności będzie wzrastał. Skoki będą wykonywane z coraz wyższych poziomów wieży. Gwiazdy będą miały możliwość wykorzystać wszystkie wieże do skoków czyli 3, 5, 7 i 10 metrowe, ale decyzja o wysokości będzie należeć tylko i wyłącznie do osoby skaczącej. Podczas programu na żywo na trybunach będzie mogło zasiąść 2 tysiące osób co będzie największą widownią przy realizacji programów rozrywkowych tego typu.

Duży wkład w przekonaniu firmy Rochstar i Telewizji Polsat do organizacji widowiska w stolicy Wielkopolski miał Dyrektor Biura Promocji Miasta Łukasz Goździor, który zainicjował spotkania zainteresowanych stron.

 Termy Maltańskie, po raz kolejny udowadniają, że są idealnym centrum sportów wodnych, a coraz większa liczba imprez, nie tylko sportowych, podkreśla uniwersalność i wręcz nieograniczone możliwości Kompleksu.