#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Hit Ekstraklasy piłki wodnej w Termach Maltańskich

W najbliższy weekend wracają do Poznania rozgrywki Ekstraklasy piłki wodnej. Na basenie sportowym Term Maltańskich po raz pierwszy w tym sezonie Waterpolo Poznań zmierzy się z zespołem OCMER UŁ ŁSTW. Starcie dwóch najlepszych polskich drużyn będzie z pewnością hitem 5 kolejki ligowej i może przesądzić o zmianie miejsc na podium. Pierwsze spotkanie zaplanowano w sobotę o g. 18:00, natomiast mecz rewanżowy rozpocznie się w niedzielę o g. 12:00. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

5 i 6 marca br. zawodnicy Waterpolo Poznań na własnym basenie rozegrają dwumecz zamykający I rundę  tegorocznej  Ekstraklasy. W Termach Maltańskich zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski , który prowadzi w tabeli ligowej jedynie ilością zdobytych goli. Podobnie jak zajmujące 2 i 3 miejsce drużyny z Poznania i Szczecina, łódzki zespół zanotował w tym sezonie już 2 porażki. Pierwszy mecz 5 kolejki MPS waterpoliści zagrają w Poznaniu w sobotę o g. 18.00. Spotkanie rewanżowe rozpocznie się w niedzielę o g. 12:00. Oba zespoły zapowiadają zaciętą walkę o zwycięstwo.

Przed nami ostatni, najtrudniejszy dwumecz przed rundą rewanżową Ekstraklasy. Mimo 2 porażek w spotkaniach z Arkonią Szczecin oraz WTS Polonia Bytom łodzianie to w dalszym ciągu najlepszy zespół ligi i aktualny mistrz Polski – wyjaśnia Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań. – Wszystko wskazuje na to, że w tym roku walka o mistrzostwa będzie trwała do końca. Na razie zarówno nasi zawodnicy, jak i gracze ze Szczecina i Łodzi mają ciągle szansę na złoto. Do spotkań z łódzkimi waterpolistami przygotowujemy się bardzo intensywnie na codziennych treningach, a w ostatni weekend w ramach międzynarodowego turnieju towarzyskiego dwukrotnie pokonaliśmy w Czechach zespół Komety Brno – 11:10 i 12:10. Stoczyliśmy dwa niezwykle zacięte mecze, których losy odwracaliśmy na naszą korzyść dosłownie w ostatnich minutach. Gorąco wierzę, że na podobnym poziomie zagramy z mistrzem Polski. Zdajemy sobie sprawę, że stawka 5 kolejki Ekstraklasy jest niezwykle wysoka i dlatego obiecujemy poznańskim kibicom walkę o pełną pulę punktów.

W dwumeczu z mistrzem Polski w barwach Poznania wystąpią w podstawowym składzie następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Handze – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Artur Wróbel oraz Eryk Dziaduk.