Hit Ekstraklasy piłki wodnej w Termach Maltańskich!

Na półmetku Ekstraklasy piłki wodnej poznaniaków czeka najciekawszy mecz sezonu. W najbliższy weekend na basenie sportowym Term Maltańskich zmierzą się dwie najsilniejsze drużyny polskiego waterpolo. DSW Waterpolo Poznań, obecny lider tabeli oraz srebrny medalista z ubiegłego roku, zagra po raz pierwszy w tym sezonie z niepokonanym dotąd zespołem OCMER UŁ ŁSTW. Na dwumecz z aktualnym mistrzem Polski poznańscy piłkarze wodni zapraszają w sobotę o g. 18.30 oraz w niedzielę o g. 12.30. Wstęp na trybuny jest bezpłatny, a dla kibiców przygotowano specjalne bony ze zniżkami na baseny Term Maltańskich oraz na atrakcje kompleksu Malta SKI.

W najbliższy weekend zawodnicy DSW Waterpolo Poznań po raz piaty stoczą walkę o utrzymanie wysokiej pozycji w tegorocznej tabeli Mistrzostw Polski Seniorów. Po 6 zwycięstwach i 2 porażkach czeka ich najtrudniejsze zadanie zimowej rundy Ekstraklasy. Gościem dwumeczu rozgrywanego w Termach Maltańskich będzie po raz pierwszy w tym sezonie zespół OCMER UŁ ŁSTW. Niepokonani jak dotąd łodzianie pewnie zmierzają po kolejny mistrzowski tytuł. W ich składzie występuje obecnie 6 reprezentantów Polski oraz po jednym z Białorusi i Ukrainy. Poznańscy piłkarze wodni obiecują jednak zaciętą walkę do ostatnich sekund obu meczów.

W tej kolejce Ekstraklasy zmierzymy z najsilniejszą drużyną polskiej ligi, wielokrotnym mistrzem Polski. Wiemy, że o wygraną będzie bardzo trudno, ale będziemy walczyli o każdy punkt. Musimy być maksymalnie skoncentrowani i jak najlepiej zagrać w obronie, która jest kluczem do sukcesu w pojedynku z tak mocnym przeciwnikiem jak Łódź – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – Niestety w dążeniu do zdobycia kolejnego medalu Mistrzostw Polski i stworzenia z Poznania wiodącego w kraju ośrodka waterpolo nie pomaga nam słaba kondycja finansowa klubu, spowodowana niewystarczającym wsparciem naszej dyscypliny ze strony miasta. W tym roku, aby w ogóle dokończyć rozgrywki ligowe, musieliśmy ograniczyć ilość treningów seniorów w Termach Maltańskich o ponad połowę. Mamy w tej chwili w Poznaniu świetnie zapowiadających się, ambitnych młodych piłkarzy wodnych, ale nie możemy im zaproponować odpowiednich warunków do rozwoju – takich jakie mają Łódź, Warszawa czy choćby Szczecin.

Pierwsze spotkanie z mistrzem Polski odbędzie się w sobotę, 30 stycznia o g. 18.30. Na mecz rewanżowy gracze DSW Waterpolo Poznań zapraszają kibiców dzień później, 1 lutego na g. 12.30. Rundę wiosenną poznańscy piłkarze wodni rozpoczną od dwumeczu w Gliwicach, kiedy to 7 i 8 marca zmierzą się ponownie z drużyną WTS Bytom.