#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Impreza Charytatywna 15.04.2018

W najbliższą niedzielę 15 kwietnia zapraszamy na imprezę charytatywną „Trzecie Urodziny Anulki”.

W godzinach 15:00-18:00 w holu na pierwszym piętrze Term Maltańskich świętować będziemy wraz z Drużyną Szpiku to wydarzenie. Z pewnością będziemy się dobrze bawić ale przede wszystkim chcemy wspólnie pomóc małej Ani i jej rodzicom zebrać fundusze na rehabilitację dziewczynki. Na gości czeka cała masa atrakcji, głównie dla najmłodszych. Będą pokazy ratownictwa, odwiedzi nas pluszowy hipopotam TiM, będzie można także wziąć udział w loterii z nagrodami. W kawiarence będą pyszne ciasta, kawa, herbata.

 

Zachęcamy także do aktywnego udziału w licytacjach na rzecz Ani, które regularnie będą pojawiać się na stronie wydarzenia.

 

Kilka słów o Anulce i jej chorobie:
Ania Piotrowska urodziła się zdrowa, nic nie zapowiadało koszmaru, który rozpoczął się dwa lata temu i trwa do teraz. Dla rodzica nie ma nic gorszego niż usłyszeć od lekarza: „Państwa córka jest poważnie chora. To nowotwór. Guz mózgu. Konieczna jest pilna operacja, by uratować jej życie”. Ania mając 11 miesięcy przeszła bardzo poważną operację neurochirurgiczną usunięcia guza mózgu. Niestety zmiana nie została w całości wycięta. Dziewczynka spędziła 2 tygodnie na oddziale Intensywnej Terapii walcząc o życie oraz kilka miesięcy na dziecięcej Onkologii w Poznaniu. Choroba nowotworowa, jak i sama operacja, spowodowały poważne komplikacje. Ania od 2 lat zmaga się z ciężką postacią lekoopornej padaczki, która sprawia jej cierpienie każdego dnia. Dziecko nie widzi, nie je samodzielnie, nie mówi, przyjmuje całe mnóstwo leków, by żyć. Ania wymaga codziennej rehabilitacji, częstych konsultacji lekarskich i profesjonalnego sprzętu. Niestety to wszystko wymaga ogromnego nakładu finansowego.

Choroba nowotworowa, guz, który rósł w główce Ani oraz sama operacja znacząco wpłynęły na jakość jej życia. Wtórna padaczka, która ujawniła się w 3 dobie od zabiegu, już ponad 2 lata sprawia Ani ból i hamuje jej dalszy rozwój. Czasem napadów jest 5, czasem 50 dziennie! Medycyna klasyczna wobec lekoopornej padaczki jest bezradna, aby zatrzymać napady trzeba wykonać szereg badań, które pomogą odkryć zaburzenia w organizmie, które predysponują do napadów. Niestety żadne z tych badań nie jest refundowane przez NFZ, gdyż większość z nich należy wykonać za granicą m.in w Stanach Zjednoczonych.
Biorąc udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wspierasz proces powrotu Ani do zdrowia i walki rodziców o jej samodzielność. Dlatego zapraszamy bardzo serdecznie na 3 urodziny Ani, z których cały dochód zostanie przeznaczony na jej leczenie i rehabilitację. Niewielki gest, dobre słowo, aktywny udział to szansa dla Ani na lepsze jutro.