Kawęcki w wysokiej formie podczas Grand Prix w Termach Maltańskich.

Bardzo wysoki poziom zaprezentowali zawodnicy podczas pierwszego dni Grand Prix Polski w pływaniu. Na basenach sportowych Term Maltańskich kwalifikacje do Mistrzostw Świata uzyskali Radosław Kawęcki i Wojciech Wojdak. W sobotę pobito aż 6 rekordów Polski juniorów.

Tego można było się spodziewać. Podczas kwalifikacji do Mistrzostw Świata zawodnicy prezentowali znakomitą formę. Praktycznie w każdej konkurencji osiągano dobre rezultaty. Wysokie minimum jakie zostało określone przez Polski Związek Pływacki zaowocowało 3 rezultatami gwarantującymi udział w kanadyjskich Mistrzostwach Świata. Dwa z nich padły łupem Radosława Kawęckiego, który zarówno na 100 jak i na 200 metrów stylem grzbietowym osiągnął wynik gwarantujący udział w mistrzostwach globu. Jego dyspozycja była znakomita i nikt nie był w stanie zagrozić medaliście Mistrzostw Świata. Do Windsor poleci również Wojciech Wojdak, który triumfował na swoim koronnym dystansie 400 metrów stylem dowolnym.

Minimum na Mistrzostwa Świata nie udało się uzyskać tak znanym zawodnikom jak Konrad Czerniak, Kacper Majchrzak czy Alicja Tchórz. Warto jednak podkreślić, że czas jaki należało osiągnąć był równy czasom finału A podczas ostatnich Mistrzostw Świata. W niedzielę, cała trójka będzie miała szansę uzyskać kwalifikację na innych dystansach.

O sporym pechu może mówić Aleksandra Urbańczyk, która w Termach Maltańskich wygrała w sobotę aż 4 wyścigi za każdym razem pokonując Warty Poznań Annę Dowgiert. Do uzyskania minimum w biegu na 50 metrów stylem motylkowym zabrakło jej tylko 0,02 sekundy.

Sobotnie bloki Grand Prix przyniosły aż 6 rekordów Polski juniorów. To świadczy o coraz wyższym poziomie wschodzących gwiazd pływania i dobra prognoza na kolejne lata i następną olimpiadę.

W niedzielę odbędzie się ostatni, trzeci blok zawodów. Początek startów już od godziny 9:00. Jutro poznamy także skład naszej Reprezentacji na Mistrzostwa Świata w Windsor. Emocji na pewno nie zabraknie. Wstęp na baseny sportowe Term Maltańskich jest wolny.