Legia Warszawa dwukrotnie pokonana w Poznaniu!

W 7 kolejce Mistrzostw Polski Seniorów zawodnicy DSW Waterpolo Poznań dwukrotnie rozgromili na swoim basenie UKPW Legia Warszawa. Dzięki sobotniej wygranej 13:10 oraz niedzielnej 12:10 poznańscy waterpoliści zdobyli kolejne 6 punktów i utrzymali pozycję wicelidera Ekstraklasy. Nasz zespół pozostaje niepokonany od 6 spotkań, a w całym sezonie wywalczył już łącznie 11 zwycięstw. Gole dla Poznania w meczu z drużyną z Warszawy zdobyli kapitan Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Paweł Wielogórski, Dawid Łuc oraz Rafał Bocheński.

26 i 27 kwietnia br. poznańscy piłkarze wodni zmierzyli się na basenie Term Maltańskich z zajmującym 4 miejsce zespołem Legii Warszawa. Zmotywowani grudniową porażką w drugim meczu w Warszawie, gospodarze nie pozostawili tym razem cienia wątpliwości, która drużyna zasługuje na zwycięstwo i pełną pulę punktów. Oba spotkania w Poznaniu po zaciętej walce zakończyły się wygraną DSW Waterpolo Poznań, mimo rekordowej liczby wykluczeń naszych zawodników.

W sobotę po bardzo wyrównanej grze obu drużyn i remisie 9:9 w 3 pierwszych kwartach, w ostatnich 8 minutach meczu prowadzenie przejęli poznaniacy, zdobywając aż 4 gole przy stracie tylko jednej bramki. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem DSW Waterpolo Poznań 13:10.

Niedzielny mecz pewnie zaczęli gospodarze prowadząc po 2 kwartach 7:2. W 3 kwarcie sędziowie wykluczyli dwóch graczy z Poznania – kapitana Tomasza Różyckiego oraz Oskara Szymonika, a w kolejnej także doskonale grającego w obu meczach obrońcę Rafała Iwanowicza. Mimo braku w ostatniej kwarcie 3 kluczowych zawodników oraz wielu przewag Legii Warszawa pod bramką gospodarzy, zespół DSW Waterpolo Poznań wygrał także drugie spotkanie 12:10.

Po zamieszaniu na grudniowych meczach w Warszawie, jesteśmy bardzo zadowoleni, że na własnym basenie dwukrotnie pokonaliśmy Legię Warszawa. Wszyscy nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i wykonali założony plan w 100%. Mamy coraz większą szansę na srebrny medal dla Poznania i na pewno powalczymy o niego już za 2 tygodnie na basenie w Szczecinie.- mówi Tomasz Różycki, prezes KS Waterpolo Poznań oraz kapitan poznańskiego zespołu. – Cieszymy się także z niezwykle gorącego dopingu poznańskich kibiców, którzy bardzo licznie wspierali nas z trybun Term Maltańskich, zwłaszcza podczas niedzielnego meczu. Dzięki ich wsparciu, mimo tak dotkliwego osłabienia naszego zespołu w drugiej połowie meczu, udało nam się utrzymać prowadzenie i wygrać cały dwumecz pełną pulą punktów.

Kolejny dwumecz Mistrzostw Polski Seniorów DSW Waterpolo Poznań rozegra 10 i 11 maja br. na basenie w Szczecinie. Przeciwnikiem zespołu będzie wówczas drużyna Arkonii Szczecin. Piłka wodna powróci na baseny sportowe poznańskich Term Maltańskich już za miesiąc – 25 i 26 maja br., kiedy to nasi waterpoliści zmierzą się ponownie z aktualnym Mistrzem Polski.

Wyniki 7 dwumeczu Ekstraklasy:

 Sobota, 26 kwietnia

DSW Waterpolo Poznań – UKPW Legia Warszawa 13:10 (4:2, 2:4, 3:3, 4:1)

Niedziela, 27 kwietnia

DSW Waterpolo Poznań  – UKPW Legia Warszawa 12:10 (3:1, 4:1, 3:3, 2:5)

Skład DSW Waterpolo Poznań (w nawiasie ilość goli):

Yazerski Mikhail – bramkarz, Łuc Dawid (3), Iwanowicz Rafał, Bocheński Rafał (1), Czapla Marcin, Mazurek Krzysztof, Różycki Tomasz (9), Wielogórski Paweł (6), Cichy Piotr, Goździak Jakub, Szymonik Oskar (6), Zawadzki Michał, Mazurek Marek. Trener: Jacek Maciąg.