Legia Warszawa ponownie w Poznaniu

W weekend, 9 i 10 maja br. w Termach Maltańskich w Poznaniu rozegra się zacięta walka o tytuł wicemistrza Polski w piłce wodnej. Poznańscy waterpoliści będą gościć swojego największego rywala w tym sezonie – drużynę Legii Warszawa. Piłkarze DSW Waterpolo Poznań zdobędą kolejny srebrny medal, jeśli wygrają pełną pulą punktów choć jedno spotkanie 9 kolejki Ekstraklasy. Wstęp na trybuny poznańskiego Kompleksu jest bezpłatny.

Poznaniacy po 8 dwumeczach tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej mają na koncie 12 zwycięstw i jedynie 4 porażki. Z przewagą 7 punktów nad Legią Warszawa są nadal wiceliderem tabeli ligowej, ustępując jedynie kroczącemu pewnie po kolejne złoto zespołowi z Łodzi. Pojedynek najlepszych w Polsce drużyn waterpolo zaplanowano na ostatni weekend maja. Jednakże to mecze przedostatniej kolejki Ekstraklasy mogą zadecydować o podziale miejsc na podium. Zawodników DSW Waterpolo Poznań od kolejnego srebrnego medalu dzieli jedynie jedno 3-punktowe zwycięstwo nad przeciwnikami ze stolicy. Czy zdobędą upragniony tytuł wicemistrza Polski okaże się w sobotę, 9 maja o g. 18.00 lub w niedzielę, 10 maja o g. 11.30.

Cały sezon ciężko pracowaliśmy na kolejny sukces. Ostatnie 3 lata to dwa brązowe i jeden srebrny medal dla Poznania. I to zdobyte przez zespół z najniższym budżetem w lidze. W najbliższy weekend damy z siebie wszystko. Cały czas intensywnie trenujemy, bo wiemy jak ważny dla obu drużyn jest dwumecz w Termach Maltańskich. Jesteśmy pewni, że przeciwnik nie da nam żadnej taryfy ulgowej. Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania kibiców z całej Wielkopolski. Ich gorący doping zawsze zagrzewa nas do walki i liczymy, że wypełnią trybuny tak licznie, jak to miało miejsce przy „Celebrity Splash”. Przypominamy, że w przeciwieństwie do programu Polsatu wstęp na nasze mecze jest zawsze bezpłatny – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań.

Tegoroczny sezon Ekstraklasy piłki wodnej poznańscy waterpoliści zakończą w Łodzi 30 i 31 maja.