Letnie Mistrzostwa Polski w skokach do wody w Termach Maltańskich

Poznańskie Termy Maltańskie będą po raz kolejny gospodarzem Mistrzostw Polski w skokach do wody. W najbliższy weekend będziemy świadkami walki o medale w trzech kategoriach wiekowych. Emocji z pewnością nie zabraknie.

W basenach sportowych Term Maltańskich zaprezentują się zawodnicy i zawodniczki w trzech kategoriach wiekowych: seniorzy, juniorzy oraz młodzieżowców. Ten start będzie szczególny dla juniorów, ponieważ zawody stanowią decydującą kwalifikację na Mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się na początku lipca w Bergamo.

Zdecydowanym faworytem wśród seniorów będzie Andrzej Rzeszutek. Wicemistrz Europy Juniorów ma za sobą udane starty na Mistrzostwach Świata seniorów gdzie 2 razy zajmował 8 miejsce. Głównym rywalem będzie ubiegłoroczny Mistrz i Wicemistrz Europy Juniorów z Poznania, Kacper Lesiak. Obaj zawodnicy przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich w Rio i ich walka z pewnością będzie pasjonująca. Wśród kobiet faworytką będzie Kaja Skrzek. Utalentowana zawodniczka Stali Rzeszów w zeszłym roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów. W tym roku będzie chciała pokusić się o prymat w Polsce.

Rywalizacja w skokach do wody rozpocznie się już w najbliższy piątek 30 maja, a o godzinie 15:00 nastąpi oficjalna ceremonia otwarcia. W sobotę przez cały dzień będzie można obserwować rywalizację w trzech kategoriach wiekowych. W niedzielę nastąpią decydujące rozstrzygnięcia. Zakończenie zawodów planowane jest na godzinę 15:00.

Mistrzostwa Polski w skokach do wody to wspaniały i efektowny sport. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom i zawodniczkom na basenach sportowych. Wstęp na trybuny jest wolny.