Mistrzostwa Młodzików w pływaniu

21 i 22 marca w Poznaniu odbędą się eliminacje Drużynowych Mistrzostw Młodzików w pływaniu. Młodzież będzie rywalizować na basenie 25-metrowym o awans do Finału Ogólnopolskiego. Gospodarzem zawodów będą Termy Maltańskie.

Ponad 250 dziewcząt i chłopców, w wieku 12- 13 lat z 14 klubów, będzie ubiegać się o prymat w Wielkopolsce. Młodzież będzie rywalizować zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i w sztafetach w stylu dowolnym i zmiennym. Do klasyfikacji drużynowej klubu będą liczyć się dwa najlepsze wyniki konkurencji indywidualnych oraz dwa najlepsze wyniki zespołów sztafetowych. Ciekawostką jest, że kluby można formować sztafety mieszane. Najlepsze zespoły wywalczą awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 28 i 29 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim (12-latkowie) i Gorzowie Wielkopolskim (13-latkowie).

Drużynowe Mistrzostwa Młodzików to szansa zobaczenia w akcji przyszłych Mistrzów. Zawody odbędą się w Termach Maltańskich, w najbliższy piątek od godziny 15:30  i w sobotę od godziny 10:30.  Wstęp na trybuny jest wolny. Serdecznie zapraszamy do Term Maltańskich.