Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w pływaniu synchronicznym

14 i 15 czerwca odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorek młodszych w pływaniu synchronicznym. Gospodarzem zawodów będą Termy Maltańskie.

84 zawodniczki z 11 klubów staną w najbliższy weekend do walki o medale Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w pływaniu synchronicznym. Pływaczki do lat 15 zaprezentują się w czterech konkurencjach: zespoły, duety, kombinacje i solo. Faworytkami do zdobycia złotych medali będą zawodniczki reprezentujące poznańskie kluby.

Pierwszą i jedyną sobotnią konkurencją będą figury obowiązkowe, które rozpoczną się o godzinie 15:00. W niedzielę od 9:30 będziemy świadkami finałów wszystkich konkurencji, które wyłonią medalistki Mistrzostw Polski. Zakończenie rywalizacji planowane jest na godzinę 16:00.

Warto dodać, że zawody organizowane na basenach sportowych Term Maltańskich będą również ostatnią kwalifikacją do Letniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w tym roku odbywa się na terenie województwa dolnośląskiego.

Pływanie synchronicznie to kolejna dyscyplina wodna, która dynamicznie rozwija się w naszym kraju. Mistrzostwa Polski to szansa dla wszystkich kibiców, żeby poznać ten piękny sport. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny. Zapraszamy.