Mistrzostwa Świata w Termach Maltańskich

Ponad 300 zawodników reprezentujących 4 kontynenty będzie rywalizować w najbliższy weekend w Termach Maltańskich. Mistrzostwa Świata Szkół w pływaniu to prestiżowa impreza, która po raz pierwszy odbywa się w Polsce.

Termy Maltańskie po raz kolejny będą areną dużej międzynarodowej imprezy. W najbliższą sobotę i niedzielę na basenie 50-metrowym odbędą się Mistrzostwa Świata Szkół w pływaniu. Pierwsza impreza odbyła się w 1998 r w Antwerpii i co dwa lata odbywają się kolejne edycje. Do rywalizacji na basenach sportowych poznańskiego Kompleksu stanie ponad 300 zawodników i zawodniczek z ponad 20 krajów w wieku 15-18 lat. Nie zabraknie przedstawicieli tak egzotycznych Państw jak Gwatemala, Puerto Rico czy Brazylii. Młodzi pływacy będą startowali w 22 konkurencjach. Najciekawiej zapowiadają się sztafety 6 x 50 metrów stylem dowolnym. Mistrzostwa Świata Szkół to jedyna impreza na świecie, podczas której w sztafecie startuje 6 a nie 4 zawodników.

Polscy zawodnicy podczas Mistrzostw Świata Szkół w pływaniu zawsze zaliczali się do czołówki. Aż 6 rekordów Świata należy do reprezentantów naszego kraju. Warto również odnotować, że Michał Cieślak, który zdobył Mistrzostwo Świata w 2009 roku w Katarze, wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie zajął 19 miejsce.

Podczas otwarcia Mistrzostw Świata obecna będzie najsłynniejsza polska pływaczka Otylia Jędrzejczak. Zawody rozpoczną się w sobotę o godzinie 9:30. Pierwsze biegi finałowe będą startować od godziny 15:00. W niedzielę eliminacje potrwają od 9:30 do ok. 14:30. Biegi finałowe rozpoczną się o 15:00. Wstęp na trybuny jest wolny. Zapraszamy do kibicowania.