Miting pływacki im. Macieja Frankiewicza już w ten piątek

Termy Maltańskie będą gospodarzem I mitingu pływackiego im. Macieja Frankiewicza. Podczas piątkowej rywalizacji do walki o medale stanie ponad 200 zawodników i zawodniczek. Początek zmagań w piątek o godzinie 14:15.

Termy Maltańskie będą gościć pływaków z Poznania i Wielkopolski w zawodach na basenie 50 metrowym. Do walki staną zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat. Celem jest popularyzacja sportu pływackiego oraz przybliżenie i przypomnienie postaci Macieja Frankiewicza. Zawodnicy i zawodniczki wystartują w 13 konkurencjach. Wyjątkowo efektowna będzie ostatnia konkurencja. W walce o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół z oddziałami sportowymi nr 3 w Poznaniu wystartują sztafety na dystansie 10 x 50 metrów w której będą startowych zawodnicy i zawodniczki z różnych roczników zaczynając od najmłodszych.

Oficjalne otwarcie zawodów nastąpi o godzinie 13:50. Nie zabraknie pokazów pływania synchronicznego i skoków do wody.  Zapraszamy do kibicowania na basenach sportowych Term Maltańskich. Wstęp na imprezę jest wolny.