#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Najczystsza i najbezpieczniejsza woda tylko w Termach Maltańskich.

Kiedy korzystamy z jakichkolwiek akwenów wodnych najważniejszą informacją jest stan i czystość wody. Kiedy korzystamy z basenów ważne jest jakie środki i metody dezynfekcji są stosowane. W tym zestawieniu najlepiej wypadają lampy UV, które są najnowocześniejszym sposobem adaptacji wody w największych ośrodkach basenowych na świecie i wypierają ozonowanie, które było bardzo popularne kilka lat temu.

Kiedy mówimy o promieniach UV to zazwyczaj mamy na myśli promienie słoneczne mające nienajlepszy wpływ na ludzką skórę. W przypadku zastosowania lamp UV w technologii basenowej możemy zaobserwować same plusy tego rozwiązania. Najważniejszym atutem stosowania lamp UV jest bezpieczeństwo osób korzystających z basenu. Ultrafiolet doprowadza do redukcji chloramin w tym również trzeciorzędowych, które odpowiadają za nieprzyjemny zapach oraz wywołują dyskomfort skórny. Zastosowanie lamp UV powoduje również uszkodzenie DNA bakterii i wirusów, dzięki czemu woda jest bezpieczna nie tylko dla najmłodszych ale również dla alergików. Osoby te reagują na chlor związany, który jest redukowany przez lampy.

Warto podkreślić, że lampy znajdują się w obiegu basenowym, ale człowiek nie ma bezpośredniego kontaktu z promieniami UV. Cały proces dezynfekcji zachodzi w reaktorze zainstalowanym w podbaseniu. W Termach Maltańskich znajduje się aż 16 obiegów basenowych, które napędzane są przez 100 pomp wodnych. Co ważne każdy z obiegów posiada lampy UV, dzięki czemu w każdym basenie można korzystać z czystej wody. W przypadku stosowania ozonu obiegi basenowe muszą posiadać dodatkowe instalacje usuwające ozon z wody przed jej dostaniem się do niecki basenowej, ponieważ obecność ozonu w wodzie jest szkodliwa dla oczu i skóry (powstaje miedzy innymi woda utleniona). Przy zastosowaniu lamp UV problem ten nie występuje, ponieważ działają jedynie w obrębie reaktora i poza oczyszczoną wodą, nie pozostawiają żadnych związków chemicznych.

Czyszczenie wody to oczywiście jeden z elementów dbania o czystość w basenach. Ważna jest również częstotliwość wymiany wody w nieckach basenowych. Termy Maltańskie mogą świecić przykładem w tej kwestii. Woda w jacuzzi jest wymieniana co 7 minut, a w basenie sportowym wymiana wody następuje 4 razy w ciągu doby. Dzięki tym zabiegom wszyscy użytkownicy zawsze mogą korzystać z czystej wody. Kolejnym ważnym ogniwem jest wentylacja. W basenach sportowych istnieje specjalny system dysz, który usuwa szkodliwe związki znad powierzchni wody co przy długotrwałym treningu przynosi wymierne korzyści. Z kolei w Aquaparku dzięki zamontowaniu czterech central wentylacyjnych w ciągu godziny następuje dwukrotna wymiana powietrza w hali. Te wszystkie nowoczesne technologie składają się na komfort amatorów wodnego relaksu.

Termy Maltańskie w trosce o zdrowie i samopoczucie swoich klientów stosuje najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązania. Dzięki temu każdy może korzystać z atrakcji największego Aquaparku w Polsce bez zbędnych obaw o jakość i czystość wody. To właśnie dlatego Termy Maltańskie są tak często wybierane przez wszystkich kochających relaks i sport.