#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Niespodzianki w Termach Maltańskich. Wysoka forma Kacpra Majchrzaka

Do kilku niespodzianek doszło podczas pierwszego dnia Zimowych Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego w pływaniu. Faworyzowany Konrad Czerniak dwa razy przegrał z Kacprem Majchrzakiem, który był najlepszym zawodnikiem pierwszego dnia zawodów.

Piątek stał pod znakiem sporych niespodzianek na basenie sportowym Term Maltańskich. Już w pierwszej konkurencji mężczyzn, 50 metrów stylem dowolnym, na starcie stanęli Kacper Majchrzak i Konrad Czerniak. Pasjonujący wyścig zakończył się zwycięstwem Majchrzaka, który wygrał o 0,01 sekundy. Zawodnik Warty Poznań pokonał Czerniaka również na 50 metrów stylem motylkowym, a swoje trzecie zwycięstwo odniósł na 200 metrów stylem dowolnym.

Do niespodzianki doszło również w rywalizacji Pań. W wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym, faworyzowana Anna Dowgiert, musiała uznać wyższość Joanny Mizak z Gorzowa Wielkopolskiego. Blisko sprawienia sensacji na 50 metrów stylem dowolnym była Joanna Cieślak, która mimo ambitnej postawy, nie sprostała Dowgiert na jej koronnym dystansie.

Klasą samą dla siebie był Marcin Stolarski, który w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym zdeklasował rywali i wygrał z dobrym wynikiem 28,28. Warto dodać, że kolejny zawodnik dopłynął do mety dopiero sekundę później.

Jutrzejsze starty staną pod znakiem ponownej rywalizacji Konrada Czerniaka i Kacpra Majchrzaka, którzy wystartują na 100 metrów stylem dowolnym i zmiennym. O zwycięstwo na 100 metrów zmiennym powalczy również jutro Anna Dowgiert. Zapraszamy na zawody do Term Maltańskich. Wstęp wolny.