Nowy defibrylator w Termach Maltańskich

Firma UPS przekazała grant na rzecz Fundacji V4Sport na zakup 12 defibrylatorów, które przekazane będą obiektom sportowym w sześciu miastach w Polsce. W tym gronie znalazły się Termy Maltańskie.

Darowizna w postaci defibrylatorów pomoże zapewnić bezpieczeństwo tysiącom widzów i uczestników korzystających z Term Maltańskich, które są miejscem wydarzeń sportowych oraz kulturalnych. Firma UPS przy wsparciu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania wytypowała poznański Kompleks ze względu na dużą liczbę osób odwiedzających Termy Maltańskie, która przekracza rocznie 900 tysięcy osób.

W ramach darowizny przekazanej przez UPS największy Aquapark w Polsce otrzymał nowoczesny, półautomatyczny defibrylator. Ten rodzaj urządzenia praktycznie sam realizuje akcję reanimacyjną, która prowadzona jest przez cały proces, krok po kroku. Łatwość obsługi była ważnym kryterium wyboru, tak by wesprzeć osoby z małym doświadczeniem lub bez znajomości postępowania z defibrylatorem, w udzieleniu pomocy ratującej życie.

W Poznaniu, oprócz Term Maltańskich, darowiznę otrzymał POSiR – Oddział Malta. W imieniu UPS defibrylatory przekazała Magdalena Blechoska, Dyrektor Personalna UPS Polska.