Ograniczenia w dostawie prądu w Termach Maltańskich

Dzisiaj (tj. 10.08) o godzinie 10:00 decyzją Polskich Sieci Elektroenergetycznych wprowadzono ograniczenia w dostawie prądu( tzw. 20 stopień zasilania).

Ograniczenia dotyczą tylko dużych odbiorców, w tym naszego Kompleksu i mają związek z falą upałów i zagrożeniem przeciążenia systemu.  Mają one za zadanie odciążyć sieć energetyczną i uchronić ją od niekontrolowanych wyłączeń, tzw. blackoutów.

Co to oznacza w praktyce dla Term Maltańskich? 20. stopień zasilania to największe ograniczenia. Określa, że odbiorca może pobierać jedynie minimalną moc, tak by zachować bezpieczeństwo ludzi oraz zapobiegać uszkodzeniu obiektów technologicznych. W związku z tym kierownictwo Kompleksu podjęło kroki, które mają zmniejszyć pobór prądu w taki sposób, żeby nie było to uciążliwe dla Klientów Term Maltańskich. Na chwilę obecną z użytkowania zostaną wyłączone sauny zewnętrzne (sauna Kelo i sauna panoramiczna). Pozostałe sauny oraz strefy Kompleksu działają bez zmian. Za wszystkie niedogodności przepraszamy.