Piłkarze Irlandii ponownie w Poznaniu

W weekend od 28 lutego do 2 marca br. po raz pierwszy w Poznaniu odbędzie się międzynarodowy turniej piłki wodnej seniorów. Podczas Malta Waterpolo Cup 2014 o Puchar Prezydenta Poznania powalczą drużyny z Irlandii, Holandii, Słowacji i Polski, w tym zespół Half Moon z Dublina – wielokokrotny zdobywca Pucharu Zielonej Wyspy. Wstęp na trybuny sportowe Term Maltańskich jest bezpłatny, a organizator imprezy – DSW Waterpolo Poznań obiecuje kibicom emocjonujące rozgrywki waterpolo na prawdziwie europejskim poziomie. 

W ostatni weekend karnawału w Poznaniu zagoszczą ponownie piłkarze z zielonej Irlandii. Tym razem jednak zaprezentują swoje umiejętności nie na murawie stadionu, lecz w basenie sportowym Term Maltańskich. Zawodnicy zespołu Half Moon z Dublina przyjadą do stolicy Wielkopolski na pierwszy w naszym mieście międzynarodowy turniej piłki wodnej seniorów. Z gospodarzami rozgrywek– drużyną DSW Waterpolo Poznań oraz holenderskim zespołem WS Twente i słowackim Pirana SC Topolcany powalczą o puchar prezydenta Poznania podczas MALTA Waterpolo Cup 2014. Organizatorzy mają nadzieję, że ich zawody na stałe wpiszą się w kalendarz międzynarodowych imprez sportowych w naszym mieście.

Nasz klub od ponad dwóch lat podejmuje szereg inicjatyw, aby przywrócić w Poznaniu przed- i powojenne tradycje piłki wodnej. Dzięki powstaniu Term Maltańskich nasze miasto ma ogromny potencjał, aby stać się jednym z najważniejszych ośrodków rozwoju waterpolo w Polsce. Ta niezwykle barwna i bardzo popularna w Europie dyscyplina olimpijska jest u nas ciągle zbyt mało znana i niedoceniana przez kibiców. – twierdzi Tomasz Różycki, prezes KS Waterpolo Poznań oraz kapitan poznańskiego zespołu – Dzięki wsparciu naszego pomysłu przez Wydział Sportu UMP możemy przybliżyć Poznaniakom piłkę wodną na wysokim, europejskim poziomie. Nasze zaproszenie na MALTA Waterpolo Cup przyjęły bardzo dobre drużyny seniorskie z zagranicznych klubów o długiej tradycji waterpolo. Nie jesteśmy faworytami tej imprezy, ale łatwo się nie poddamy i na pewno zawalczymy o główne trofeum.

Podczas turnieju MALTA Waterpolo Cup odbędzie się 6 spotkań w systemie „każdy z każdym”. O zwycięstwie zadecyduje ostatecznie liczba zdobytych punktów. Puchar Prezydenta Poznania powędruje do zdobywcy pierwszego miejsca w tabeli rozgrywek. Ogłoszenie wyników zawodów odbędzie się w Termach Maltańskich bezpośrednio po ostatnim niedzielnym meczu. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu dla wszystkich kibiców i sympatyków sportów wodnych jest bezpłatny.

Organizatorami MALTA Waterpolo Cup 2014 o Puchar Prezydenta Poznania jest KS Waterpolo Poznań oraz Grupa DSW, sponsor tytularny poznańskich waterpolistów. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania, a jej partnerem zostały Termy Maltańskie w Poznaniu.

Patronat medialny nad turniejem objęły następujące media: Polska Głos Wielkopolski, TVP Poznań, Radio Merkury oraz Codziennypoznan.pl. Zawody wspierają: firma Vitex, hotel Novotel Poznań Centrum, Malta Ski, Restauracja Sygnatura, agencja AGM PR oraz Szkoła Języków Obcych Enjoy.