Plejada gwiazd nie zawiodła. Wysoki poziom zawodów z okazji 3 urodzin Term Maltańskich

Bardzo wysoki poziom obejrzeli poznaniacy na zawodach pływackich zorganizowanych z okazji 3 urodzin Term Maltańskich. Nie zawiedli reprezentanci Polski, którzy wygrywali konkurencje w bardzo dobrych czasach.

Wielkie pływackie święto okazało się sporym sukcesem. Wspaniała atmosfera na trybunach towarzyszyła zawodnikom i zawodniczkom już od rana. W zawodach o Puchar Poznania Amatorów wzięło udział ponad 300 chłopców i dziewczyn z poznańskich szkół podstawowych. Gorący doping rodziców pomagał młodym adeptom pływania, którzy za udział otrzymywali pamiątkowy medal.

Następnie swoje umiejętności pokazały osoby trenujące Aqua Fitness. 30 minutowe ćwiczenia w wodzie w których uczestniczyło 30 osób stanowiło preludium do kolejnych pokazów. Owacjami na basenach sportowych powitano skoczków do wody oraz zawodniczki pływania synchronicznego. Dynamiczne występy spotkały się z uznaniem poznańskiej widowni.

W wyścigu VIP-ów, który poprzedzał start profesjonalistów również nie brakowało emocji. Na dystansie 50 m stylem dowolnym wystartowało wiele znanych osobistości, jednak nie wynik był najważniejszy a dobra zabawa w duchu fair play.

Głównym punktem 3 urodzin były zawody profesjonalistów. Kibice nie zawiedli się, ponieważ wszyscy zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, a czasy, które uzyskiwali najlepsi były bardzo dobre. Wśród kobiet najlepiej zaprezentowały się Aleksandra Urbańczyk – Olejarczyk oraz Alicja Tchórz, które wygrywały 3 wyścigi. Ta pierwsza stanęła na najwyższym stopniu podium zwyciężając na 50m stylem dowolnym, 100m stylem klasycznym  i zmiennym. Alicja Tchórz okazała się bezkonkurencyjna na 100m stylem dowolnym, grzbietowym i motylkowym.

Zacięta rywalizacja była wśród mężczyzn. Główny faworyt Paweł Korzeniowski w pierwszym starcie łatwo wygrał na 100 m stylem motylkowym, jednak w dwóch kolejnych startach na 100 dowolnym i 100 zmiennym zajął 3 miejsce. W wyścigu na 100 m dowolnym musiał uznać wyższość poznaniaka Kacpra Majchrzaka. Zawodnik Warty Poznań był w sobotę w doskonałej formie, bo osiągnął również drugie miejsce na 100 m zmiennym i 3 na 100m st. dowolnym. Wśród mężczyzn najlepiej wypadł młody Jan Świtkowski. Zwyciężył 2 razy na 100 m zmiennym i 100 m grzbietowym i nieznacznie przegrał z Pawłem Korzeniowskim na 100 m motylkowym.

Zawody pływackie z okazji 3 urodzin Term Maltańskich stały na bardzo wysokim poziomie. Ponad 800 osób, które przyszło na trybuny basenów sportowych zobaczyli czołowych polskich pływaków w wysokiej formie co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata na krótkim basenie w Katarze.