Plejada olimpijczyków na 5 urodziny Term Maltańskich

16 października odbędą się 5 urodziny Term Maltańskich. Jednym z najważniejszych punktów odchodów będą zawody pływackie z gwiazdorską obsadą. Na starcie pojawi się aż 7 olimpijczyków z Rio de Janeiro.

W niedzielne popołudnie na basenach sportowych Term Maltańskich odbędą się bardzo mocno obsadzone zawody pływackie. W 12 konkurencjach wystartuje aż 7 olimpijczyków z Rio de Janeiro. Poznańscy kibice będą mogli zobaczyć najlepszych zawodników i zawodniczki z Polski, w tym wielu reprezentantów Polski.

W urodzinowych zawodach zawodnicy będą startować na dystansach od 50 do 200 metrów na basenie 25-metrowym. Główną gwiazdą zawodów będzie poznaniak Kacper Majchrzak. Dla zawodnik Warty Poznań to najlepszy sezon w karierze. W 2016 roku pobił Rekord Polski, a na Olimpiadzie w Rio zajął najwyższe miejsce ze wszystkich startujących Polaków. O najwyższe laury w Termach Maltańskich będzie rywalizował z innymi olimpijczykami Marcinem Stolarskim, Filipem Zaborowskim, Kacprem Klichem i Filipem Wypychem. Wśród Pań największymi gwiazdami będą brązowa medalistka Mistrzostw Europy Anna Dowgiert oraz trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich i multimedalistka Mistrzostw Europy Katarzyna Baranowska.

Niedzielne zawody rozpoczną się o godzinie 14:00. Planowane zakończenie imprezy o godzinie 17:00. Zapraszamy wszystkich do kibicowania najlepszym polskim pływakom. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest bezpłatny.