Pływacka elita wystartuje w Termach Maltańskich

19 i 20 listopada odbędzie się Grand Prix Polski w pływaniu. Na basenach sportowych Term Maltańskich zaprezentują się najlepsi polscy pływacy z Radosławem Kawęckim i Konradem Czerniakiem na czele. Start jest kwalifikacją do Mistrzostw Świata w Windsor w Kanadzie.

Trzeci raz z rzędu najważniejsza impreza pływacka drugiego półrocza będzie odbywać się w Termach Maltańskich. Grand Prix to najważniejszy start przed Mistrzostwami Świata. To właśnie w Poznaniu można uzyskać minimum pozwalające na start w grudniowych zawodach w kanadyjskim Windsor. W tym roku poznańskie eliminacje będą wyjątkowe z dwóch powodów. Pierwszy raz zobaczymy wszystkich najlepszych polskich zawodników, a dodatkowo na zawody zgłosiła się rekordowa liczba 850 uczestników.

Podczas Grand Prix zobaczymy większość olimpijczyków z Rio de Janeiro. Największymi gwiazdami zawodów będą multimedalista Mistrzostw Europy i Świata Radosław Kawęcki oraz złoty medalista Mistrzostw Europy i wicemistrz Świata Konrad Czerniak. Polską czołówkę ściga w szybkim tempie poznaniak Kacper Majchrzak, który sprawdzi swoje umiejętności między innymi na 50 i 100 metrów stylem dowolnym z Filipem Wypychem i Czerniakiem. W Poznaniu wystartuje również Paweł Korzeniowski, który będzie chciał nawiązać do swoich najlepszych olimpijskich występów.

Wśród kobiet pasjonująco zapowiada się rywalizacja Aleksandry Urbańczyk z nową zawodniczką Warty Poznań Anną Dowgiert. Obie mają bardzo duże szanse na wyjazd do Kanady a w Poznaniu będą ze sobą rywalizować aż na 4 dystansach. O kolejny Rekord Polski będzie chciała pokusić się Alicja Tchórz, która podczas ubiegłorocznego Grand Prix w Termach Maltańskich pobiła najlepszy krajowy wynik na 200 metrów stylem grzbietowym.

Grand Prix Polski w pływaniu podzielone jest na 3 bloki. W sobotę zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w 23 konkurencjach od godziny 9:00. Drugi blok pierwszego dnia rozpocznie się o godzinie 17:00. W niedzielę zawodnicy rozpoczną zmagania od 9:00. Tego dnia odbędzie się 10 konkurencji. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny. Zapraszamy do Term Maltańskich do oglądania i kibicowania najlepszym polskim pływakom.