Poznaj sposób na skuteczniejszą rehabilitację i regenerację!

Zajęcia ruchowe w wodzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jest to forma aktywności dobra dla wszystkich osób, bez względu na stopień zaawansowania, kondycję czy wiek. W wodzie ryzyko wystąpienia urazów jest znikome, więc ćwiczyć mogą także osoby po kontuzjach, w trakcie rehabilitacji, z nadwagą, niepełnosprawne i kobiety w ciąży. Ponadto ćwiczenia w basenach wcale nie wymagają umiejętności pływania! Jest to więc doskonałe środowisko terapeutyczne, które stwarza wiele możliwości wszechstronnego oddziaływania na organizm człowieka.

Ćwiczenia w wodzie w przeważającej części przypadków skracają czas trwania rehabilitacji, co oznacza dużo szybszy powrót do zdrowia i pełnej sprawności w życiu codziennym. Można więc nawet zaryzykować stwierdzenie, że przemyślany wysiłek fizyczny w wodzie jest prawdziwym i naprawdę bezpiecznym lekarstwem. Poprzez działanie siły wyporności ciało wydaje się lżejsze, a stawy nie są zbyt mocno obciążone. Dzięki temu łatwiej jest wykonać wszelkie ćwiczenia. Z drugiej strony opór stawiany przez wodę powoduje stymulację większej partii mięśni, amortyzuje wszelkie wstrząsy i wymusza płynność ruchów. Wszystko to sprawia, że uczestnicząc w zajęciach ruchowych w basenie nikt nie nabawi się urazów, nie upadnie czy nie połamie kości. Za to wzmocni serce, poprawi koordynację ruchową i równowagę, a także usprawni ruchomość w stawach i pobudzi mięśnie.

Kolejną prozdrowotną właściwością wysiłku fizycznego w basenach, a także samej wody, jest jej ciśnienie hydrostatyczne, które działa na ciało jak masaż limfatyczny. Ze względu na nacisk jaki wywiera, rozluźnia mięśnie oraz zwiększa pojemność płuc (z każdym oddechem trzeba pokonać zwiększone ciśnienie). Trening w basenie jest więc efektywny i przyjemny. Zbawienny wpływ wody docenią również osoby niepełnosprawne, które zazwyczaj uzależnione są od pomocy osób trzecich. Dzięki pomocy wody mogą poczuć się bardziej niezależne, stawiając swój pierwszy krok i poruszając relatywnie samodzielnie.

Termy Maltańskie oferują swoim klientom możliwość udziału w różnych zajęciach ruchowych. Ze względu na swoją formułę i różnorodność ćwiczeń każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie:

  • Aqua fitness
  • Aqua gimnastyka
  • Aqua zumba
  • Aqua rehabilitacja