Poznan International Swimming Cup 2016 w Termach Maltańskich

W najbliższy weekend 19-21 lutego odbędzie się pierwsza w tym roku międzynarodowa impreza pływacka w Termach Maltańskich. Po raz drugi baseny sportowe będą gościć zawodników w ramach zawodów POZnan International Swimming Cup 2016.  

Wydarzenie POZnan International Swimming Cup łączy pływaków z kraju i ze świata, zawodników różnych pokoleń i o różnym poziomie umiejętności pływackich. Biorą w nim udział zarówno sportowcy elitarni, osoby rozpoczynające karierę sportową, jak i pływacy rekreacyjni. W zawodach weźmie udział aż 1036 zawodników zrzeszonych w 108 klubach. Zawodnikom towarzyszyć będą kibice, dla których wstęp na trybuny jest wolny.

POZnan International Swimming Cup to zawody dla profesjonalistów i pływaków niezrzeszonych – w poprzednich latach znane były jako Sheraton Poznan Cup, International Swim and Masters Meet. Zarejestrowani pływacy wezmą udział w 35 konkurencjach, w wyścigach na dystansach od 50 do 1500m. W zależności od kategorii o najlepszy czas rywalizować będą w stylu klasycznym, grzbietowym, motylkowym, zmiennym lub dowolnym. Organizatorzy zaplanowali także wyścig na wyjątkowym dystansie 150m, odległości kompromisowej dla sprinterów i zawodników specjalizujących się w pływaniu na średnie dystanse.

POZnan International Swimming Cup to zawody unikalne, aspirujące do uzyskania statusu jednej z najlepszych i najciekawszy imprez europejskich – informuje Przemysław Lutomski, Organizator imprezy. Na basenach sportowych Term Maltańskich zaprezentują się m.in. Katarzyna Baranowska (mistrzyni Europy z Triestu i Helsinek, rekordzistka Polski) i Michał Chudy (obecny podczas mistrzostw świata juniorów w Singapurze). Z trybun z kolei, naszych zawodników wspierać będzie Otylia Jędrzejczak, która gościnnie pojawi się na imprezie – dodaje Lutomski.

Zawody POZnan International Swimming Cup rozpoczną się w piątek o godzinie 15:00. W sobotę i w niedzielę pierwszy blok startów rozpocznie się o 8:30. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny. Zapraszamy do Term Maltańskich.