#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Poznan Swimming Cup z rekordową liczbą startujących

W miniony  weekend w Poznaniu odbyły się międzynarodowe zawody pływackie POZnań International Swimming Cup. W dniach 19 – 21.02 na Termach Maltańskich wystartowało 1037 pływaków. Wśród nich znaleźli się także zawodnicy rangi światowej – m.in. Kacper Majchrzak, Diana Sokołowska i Katarzyna Baranowska. 

Podczas POZnań International Swimming Cup pływacy mieli okazję zmierzyć się w 26 konkurencjach, 52 wyścigach na dystansach od 50 do 1500m – w tym na specjalnej długości 150m – niespotykanej na innych imprezach pływackich. To właśnie finałowy bieg w tej konkurencji był jednym z najbardziej emocjonujących startów tegorocznej edycji zawodów. Do rywalizacji stanęli najlepsi z najlepszych dopływając do mety w kolejności: Diana Sokołowska, Joanna Cieślak i Katarzyna Baranowska wśród kobiet oraz Kacper Majchrzak, Bartosz Piszczorowicz, Damian Goździk i Michał Chudy – wśród mężczyzn. Zwycięzcy tej konkurencji, po pełnych emocji wyścigach i zaciętej rywalizacji przy głośnym dopingu publiczności, odebrali medale z rąk Otylii Jędrzejczak.

POZnań International Swimming Cup to poznańska impreza z międzynarodowym charakterem. Podczas tegorocznej edycji, poza liczną reprezentacją klubów pływackich z Polski, udział wzięli pływacy m.in. z Białorusi, Litwy, Niemiec i Norwegii.

Najlepsi zawodnicy POZnań International Swimming Cup otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez sponsorów i partnerów zawodów. Przyznano także kilka nagród specjalnych, m.in. dla najstarszego i najmłodszego zawodnika. W tej kategorii wyróżniono Hansa Benthina. Siedemdziesięciopięciolatek z klubu KSC Strausberg wystartował aż w trzech konkurencjach w kategorii Masters: 100m dowolnym, 100m grzbietowym i 100m klasycznym. Najmłodszą zawodniczką okazała się ośmioletnia Małgorzata Rybacka z klubu Warta Poznań, która na dystansie 50 m wystartowała w stylu dowolnym i grzbietowym.

Otylia Jędrzejczak przyznała specjalną nagrodę dla najszybszej zawodniczki w najmłodszej kategorii wiekowej w wyścigu 200m stylem motylkowym. Weronika Groń z klubu MUKS Rekin Bydgoszcz weźmie udział w zgrupowaniu Otylia Swim Camp.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej, czwartej już edycji zawodów pływackich, których ideą nadrzędną jest popularyzacja pływania. W ciągu 4 lat liczba zgłoszonych  zawodników zwiększyła się prawie dziesięciokrotnie. Cieszy nas, że pomysł stworzenia imprezy sportowej, która łączy zabawę i zapał początkujących pływaków z doświadczeniem i pasją profesjonalnych zawodników startujących na arenach światowych, okazał się strzałem w dziesiątkę. Dziękujemy też sponsorom i partnerom za wkład i zaangażowanie tworzenie POZnań International Swimming Cup. Ostatni dzień tej edycji zawodów jest dla nas pierwszym dniem kolejnej, która z pewnością odbędzie się również w Poznaniu – zapowiada Przemysław Lutomski, Organizator POZnań International Swimming Cup.