#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Rekord Polski w pływaniu w Termach Maltańskich

Bardzo wysoki poziom i dobrą formę zaprezentowali zawodnicy podczas pierwszego dnia Grand Prix Polski w pływaniu. Fantastyczny wynik osiągnęła Alicja Tchórz, która pobiła rekord Polski na 200 metrów stylem grzbietowym.

Zawody z cyklu Grand Prix Polski są jednocześnie zawodami eliminacyjnymi do Mistrzostw Europy, które odbędą się na początku grudnia w Izraelu. Na basenach sportowych Term Maltańskich stawiła się cała krajowa czołówka, która pokazała, że jest w bardzo dobrej formie przed najważniejszymi zawodami na krótkim basenie.

Fantastyczną formę zaprezentowała Alicja Tchórz, która ustanowiła nowy rekord Polski na 200 metrów stylem grzbietowym płynąc w czasie 2:05.24. Zawodniczka Juvenii Wrocław z tym rewelacyjnym czasem oczywiście zakwalifikowała się na Mistrzostwa Europy. Wśród kobiet wysoką dyspozycję zaprezentowała Aleksandra Urbańczyk, która zapewniła sobie start w Izraelu na 3 dystansach. Zawodniczka AZS-u Łódź zrobiła minimum na 50 metrów stylem motylkowym i dowolnym oraz na 100 metrów stylem zmiennym. Awans do Mistrzostw Europy zapewniła sobie również Anna Dowgiert, która zajęła drugie na 50 metrów stylem motylkowym za Aleksandrą Urbańczyk.

Wśród mężczyzn bardzo dobry rezultat zanotował Radosław Kawęcki, który na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem grzbietowym zdeklasował rywali uzyskując czas 1:51.55, który oczywiście zapewnił mu kwalifikacje do Mistrzostw Europy. Sporą niespodzianką był bardzo dobry występ Sebastiana Szczepańskiego. Dwudziestolatek z Zielonej Góry uzyskał minimum na 50 metrów stylem dowolnym wygrywając m.in. z Kacprem Majchrzakiem. Zawodnik Warty Poznań zanotował w sobotę 2 dobre starty, ale nie uzyskał kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Jutro wystartuje na swoim koronnym dystansie 100 metrów stylem dowolnym i ma dużą szansę na wyjazd do Izraela.

Drugi dzień zawodów rozpocznie się o godzinie 9:30. Koniec zawodów planowany jest na godzinę 17:00. Zapraszamy do kibicowania najlepszym polskim pływakom. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny.