Rekordowe wakacje Term Maltańskich

Ponad ćwierć miliona osób odwiedziło Termy Maltańskie w tegoroczne wakacje. To najlepszy wynik Aquaparku od otwarcia. Saunamistrz Marcin Ciesielski z sukcesami w Mistrzostwach Świata Saunamistrzów.  

Wakacje 2018 okazały się rekordowe dla Term Maltańskich. W 2 miesiące obiekt odwiedziło 254 tysiące osób. Był to wynik lepszy od rekordowego 2015 aż o 25 tysięcy. W samej strefie Aquaparku przebywało ponad 200 tysięcy osób. W porównaniu z rokiem 2017 liczba sprzedanych biletów rodzinnych wzrosła aż o 11%. Ten wzrost wyraźnie pokazuje, że inwestycje i atrakcje plaży zewnętrznej, zostały docenione przez wielkopolskie rodziny.

W pozostałych strefach Termy Maltańskie również zanotowały wzrost liczby odwiedzających. Podsumowując pierwsze 8 miesięcy 2018 roku Kompleks odwiedziło już rekordowe 832 tysiące osób. W roku 2018, drugi rok z rzędu, Termy na pewno przekroczą liczbę miliona osób, a analizy poprzednich lat wskazują, że będzie to rekordowy rok pod względem frekwencji.

W ubiegłym tygodniu w Niemczech odbyły się Mistrzostwa Świata Saunamistrzów. Pierwszy raz w historii Termy Maltańskie miały tam swojego przedstawiciela. Marcin Ciesielski, musiał przebyć długą drogę kwalifikacyjną do najważniejszej imprezy na świecie. Dobry występy podczas Sauna Cup i Międzynarodowych Mistrzostw Polski otworzyły mu drogę do Mistrzostw Świata. Do turnieju finałowego awansował dzięki drugiej pozycji podczas turnieju barażowego w Belgii. W zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Świata zajął wysokie 12 miejsce na 32 startujących. Jak na debiut w tej prestiżowej imprezie to rewelacyjny wynik.

W październiku Termy Maltańskie będą świętować 7 urodziny. Z tej okazji odbędą się wydarzenia mające uświetnić to wydarzenie. 19 października odbędzie się urodzinowa noc saunowa z uczestnikami Mistrzostw Świata Saunamistrzów. 20 października na basenach sportowych będziemy świadkami zawodów pływackie dla profesjonalistów. Na starcie nie zabraknie gwiazd polskiego pływania, uczestników Mistrzostw Europy w Glasgow i olimpijczyków. Urodziny zakończą, jak co roku, zawody pływackie dla dzieci, które odbędą się w niedzielę 21 października. Udział jest bezpłatny, a największą atrakcją będzie sztafeta rodzinna, w której będą brać udział dzieci wraz z opiekunami. Emocji na pewno nie zabraknie.