Rusza Ekstraklasa polskiej piłki wodnej

W najbliższy weekend, 22 i 23 listopada rozpocznie się w Poznaniu nowy sezon Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. Na basenie sportowym Term Maltańskich, w swoim pierwszym dwumeczu Ekstraklasy, DSW Waterpolo Poznań podejmie drużynę WTS Bytom. Aktualny wicemistrz Polski wystąpi w nowym składzie, wzmocniony o trzech utalentowanych zawodników. W rozgrywkach 2014/2015 poznaniacy zapowiadają walkę o najwyższe podium oraz dalsze intensywne szkolenie juniorów.

 Po wakacyjnej przerwie, na baseny sportowe Term Maltańskich wracają rozgrywki Ekstraklasy piłki wodnej. W tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów, poza klubami z Warszawy, Gorzowa Wlkp., Szczecina, Łodzi i Bytomia, już po raz czwarty wystąpi poznańska drużyna – DSW Waterpolo Poznań. 22 i 23 listopada aktualni wicemistrzowie kraju w pierwszym dwumeczu sezonu 2014/2015 zmierzą się z zespołem WTS Bytom. Gospodarze zapowiadają kolejny rok zaciętej walki o tytuł mistrzowski i złoty medal dla Poznania. Ich największym rywalem będą ponownie waterpoliści z Łodzi. Sobotni mecz poznaniaków rozpocznie się o g. 21:00, natomiast niedzielny o g. 14:00.

W najbliższy weekend liczymy na zaciętą walkę z zespołem z Bytomia. W ubiegłym sezonie śląscy juniorzy zdobyli mistrzostwo Polski we wszystkich kategoriach młodzieżowych, co oznacza, że już niedługo będą mieli wśród seniorów najlepszych w kraju młodych zawodników. Wierzę jednak w naszą mądrą i przemyślaną grę, która poparta dobrym przygotowaniem kondycyjnym i taktycznym pozwoli nam pewnie wygrać oba mecze  – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań.

W  poznańskiej drużynie zadebiutuje w tym sezonie trzech nowych zawodników: doświadczony były zawodnik Arkonii Szczecin – Marcin Drula oraz dwa duże talenty polskiego waterpolo z klubu GKPW 59 Gorzów – Bartłomiej Kowalewski oraz Michał Nowicki.

Podobnie jak rok temu wzmacniamy skład naszego zespołu o kolejnych utalentowanych waterpolistów. Stawiamy zarówno na tych już bardzo doświadczonych, jak i na obiecujących młodych seniorów. Od ponad roku, razem ze Szkołą Pływania Fregata Swimming, prowadzimy także własne szkolenie juniorów. W ubiegłym tygodniu nasi młodzicy pod wodzą trenera Miszy Yazerskiego rozegrali swój pierwszy sparing i pewnie wygrali z trenującymi już od kilku lat zawodnikami AZS AWF Poznań. Cały czas prowadzimy nabór do drużyn młodzieżowych i serdecznie zapraszamy na nasze treningi w Termach Maltańskich w poniedziałki, środy i czwartki o g. 18:00. Składka członkowska wynosi jedynie 100 zł miesięcznie. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.waterpolo-poznan.pl oraz na naszym fanpage’u na FB – dodaje Różycki.

Poza listopadowym dwumeczem, zawodnicy i działacze DSW Waterpolo Poznań serdecznie zapraszają wszystkich miłośników sportów wodnych na trybuny Term Maltańskich w następujące weekendy: 20-21 grudnia br., 31 stycznia-1 lutego, 21-22 marca oraz 9-10 maja. Mistrza Polski w piłce wodnej 2014/2015 poznamy natomiast w weekend 30-31 maja, kiedy to nasza drużyna rozegra na wyjeździe ostatni dwumecz z OCMER UŁ ŁSTW.