Sauna Cup 2016 w Termach Maltańskich

W weekend 20 i 21 lutego odbędą się zawody Sauna Cup 2016. Termy Maltańskie są organizatorem tego wyjątkowego turnieju dla saunamistrzów.

Termy Maltańskie są jedną z trzech aren Sauna Cup. Największy kompleks saunowy w Polsce został doceniony przez saunamistrzów oraz Polskie Towarzystwo Saunowe i dzięki znakomitym rekomendacjom stał się jednym z gospodarzy cyklu. Przez dwa dni publiczność będzie mogła zobaczyć najlepszych saunamistrzów z całej Polski. W sobotę odbędzie się turniej indywidualny, a w niedzielę rozegrany zostanie turniej drużynowy. Z tej okazji przygotowane zostają specjalne programy seansów, które odbywać się będą praktycznie przez cały dzień, co 45 minut. Będzie to niepowtarzalna walka na ręczniki. Gorąca atmosfera, rodem z wieczorów saunowych, gwarantowana.

Sauna Cup to impreza w którym uczestnicy mogą zobaczyć w akcji całą polską czołówkę saunamistrzów. W turnieju bierze udział 16 zawodników oraz 8 drużyn startujących w duetach lub w zespołach trzyosobowych. Najlepszych trzech zawodników w rywalizacji indywidualnej oraz najlepsza drużyna awansuje do finału Sauna Cup 2016, który odbędzie się w Satama Sauna Park. Z kolei pięciu najlepszych zawodników oraz 3 najlepsze drużyny awansują automatycznie do Międzynarodowych Mistrzostw Polski Saunamistrzów 2016.

Wszyscy startujący będą oceniani przez sędziów, którzy będą zwracać baczną uwagę na szereg kryteriów takich jak profesjonalizm prowadzenia seansu oraz wzrost temperatury w saunie. Ważnym elementem jest technika posługiwania się ręcznikiem i rozprowadzanie ciepła za jego pomocą. Saunamistrzowie oceniani będą również pod kątem doboru i intensywności zapachu w saunie. Nie bez znaczenia dla oceny profesjonalnych sędziów będzie także temat seansu proponowany przez prowadzącego i jego przedstawienie. Ostatnim kryterium są elementy show czyli dekoracja, stroje oraz elementy choreografii. Swój wkład ma również publiczność, która przyznaje noty poszczególnym zawodnikom. Stanowią one 10% całej oceny.

Sobotnie zmagania w ramach Sauna Cup 2016 w Termach Maltańskich rozpoczną się o godzinie 10:00. W niedzielę zawody drużynowe rozpoczną się o 14:00. Zapraszamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

Świat Saun w sobotę będzie otwarty dla wszystkich klientów, wyjątkowo od godziny 10:00 – 23:00. W niedzielę strefa będzie otwarta standardowo od godziny 13:00 – 23:00.

Bilety do nabycia w recepcji Kompleksu oraz przez internet: www.biletomat.pl

Bilety-Termy-Maltanskie-Biletomat-pl-button V2

UWAGA: Liczba biletów ograniczona.

Partnerem Sauna Cup jest Hotel Novotel Poznań Malta

3-gwiazdkowy hotel położony jest tuż obok  Term Maltańskich, nad jeziorem Malta. Do dyspozycji gości znajdują się komfortowe pokoje, cztery w pełni wyposażone sale konferencyjne, które czynią z hotelu doskonałe miejsce dla gości podróżujących do stolicy Wielkopolski nie tylko w celach biznesowych.

W hotelu można wypożyczyć rower i pojechać na wycieczkę wokół Jeziora Maltańskiego lub zrelaksować się w sąsiadujących z hotelem Termach Maltańskich. W cenie pobytu można korzystać z letniego tarasu, bezpłatnego studia fitness a dla najmłodszych przygotowany jest specjalny kącik. Hotel oferuje przestronne pokoje z bezpłatnym WiFi, TV sat oraz zestawem do przygotowania kawy/herbaty. Na terenie hotelu znajdują się też restauracja z pięknym widokiem na ogród oraz parking.

Więcej informacji na stronie: www.accorhotels.com/pl/hotel-0525-novotel-poznan-malta/index.shtml

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Zet Gold:

Radio ZET Gold to ‚Największe przeboje wszech czasów!’ To brand marki parasolowej ZET, który łączy w sobie siłę wizerunku Radia ZET z lokalnym charakterem stacji. Stacja w formacie ‚Easy Listening Oldies’ grająca znane wszystkim, przyjemne, łatwe melodie, wprawiające słuchaczy w dobry nastrój. Radia ZET Gold można słuchać w 19 miastach w całej Polsce.W Poznaniu Radio ZET Gold gra na częstotliwości 90,6 FM, natomiast w Wielkopolsce na 99,4 FM.Więcej informacji na stronie:www.zetgold.pl.

Partnerem wydarzenia jest firma Klafs:

KLAFS, lider producentów saun, łaźni parowych i wyposażenia SPA, aktywnie wspiera inicjatywy mające na celu propagowanie kultury saunowania. Jednym z takich wydarzeń jest turniej SAUNA CUP 2016 organizowany w Termach Maltańskich.
Współpraca z Termami Maltańskimi rozpoczęła się w 2011 roku, w którym KLAFS wyposażył strefę saun oraz SPA 1306 w swoje urządzenia. Termy Maltańskie stały się wówczas największym kompleksem saunowym w Polsce oferującym relaks w czternastu niezwykłych krainach.
KLAFS, z centralą i ponad 120-metrowym schowroomem zlokalizowanym w Miłosławiu, oferuje sauny, łaźnie parowe, urządzenia SPA wykonane na najwyższym poziomie, dostosowane do potrzeb i upodobań Klientów.„Pragniemy, aby ludzie korzystający z urządzeń KLAFS – w domu czy w publicznych obiektach SPA – relaksując się przeżywali fascynujące chwile najwyższej jakości, aby wzbogacić się duchowo, emocjonalnie i fizycznie. Kochamy to, co robimy, a nasi Klienci powinni to poczuć.”

Więcej informacji www.klafs.pl